jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesMeklēt:
 


A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž
Klišāns, Arvīds (1934.06.12.), mežradznieks  

Daiļrade, Curriculum Vitae
 
Arvīds Klišāns ir unikāla parādība atskaņotājmākslā. Būs grūti atrast līdzvērtīgu piemēru pasaules atskaņotājmākslas vēsturē, kad mežradznieka stāžs grupas koncertmeistara statusā simfoniskajā orķestrī sasniedz 46 gadus.
Pirmo muzikālo pieredzi ieguvis, spēlējot sava tēva vadītajā orķestrī Jēkabpils rajona Dignājā. Pēc docenta Jāņa Zicmaņa mežraga klases absolvēšanas Jāz. Mediņa mūzikas vidusskolā mācības turpinājis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā. No 1954. gada spēlējis Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. No 1964. gada bijis arī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pedagogs (no 1988. gada – profesors, no 1992. gada – Valsts profesors). Daudzo darba gadu gaitā sagatavoti 40 mežradznieki, kuri strādā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Izraēlas simfoniskajos orķestros.
A. Klišāns ir veicis ierakstus gan Latvijas Radio un Latvijas TV, ierakstot ap 25 dažādiem koncertiem mežragam ar orķestri, un ap septiņdesmit mazu formu skaņdarbus septiņās skaņu platēs, 1997. gadā arī CD.
A. Klišāns ir sarakstījis grāmatu “Mežraga spēles skola”; viņš ir arī Vispasaules Mežragu asociācijas Goda biedrs. Koncertējis daudzās pasaules valstīs.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO