jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2012. gada 06. februāris
Klavesīnistes Ainas Kalnciemas benefice - koncerts "Cembalissimo!"

Andris Vecumnieks 

Orķestris Sinfonia Concertante, turpinot savu 10. sezonu, aicina klausītājus uz cikla Svētdienas koncerti Lielās Ģildes Minsteres zālē kārtējo koncertu 2012. gada 12. februārī pl. 15.00. Cembalissimo! – klavesīnistes Ainas Kalnciemas benefici.

Aina Kalnciema ir starptautiski pazīstama māksliniece, kuras intensīvā un aktīvā koncertdarbība rezultējusies gan J. S. Baha festivāla regulārā organizēšanā, gan arī intensīvajā pedagoģiskajā darbā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Šajā koncertā bez A. Kalnciemas meistarības un šarma piedāvājumu kopspēlē ar vijolnieci Darju Smirnovu un flautisti Aneti Toču klausītājus sagaida vēl vairākas nozīmīgas intrigas un jaunatklājumi. Visupirms – divu jaundarbu pirmatskaņojumi. Mūžam ražīgā Anitra Tumševica savā daiļradē turpina vizuāli impresionistisko tematiku un attīsta tālāk autores skaņveides meklējumus – jaundarbs Ezera sonāte priecēs ne tikai ar savu tembrālo valdzinājumu, bet arī piedāvās jaunus stereofoniskus skaņas meklējumus. Savukārt Evijas Vecumnieces Koncerts parādīs, ka klavesīns nav tikai universāli smalks un trausls viena emocionālā stāvokļa baroka laika instruments, bet spēj radīt un tēlot dažādas sejas un maskas un to straujas maiņas – dusmas, agresivitāti, straujumu, pat naidu; pārdomas, skumjas, melanholiju; grotesku, sarkasmu, ironiju, smīnu, nolemtību, bezcerību u.c. Turklāt kā klavesīna mācekļi sevi pieteiks A. Kalnciemas audzēkņi – divi jauni pianisti, kurus jau varētu dēvēt par klavieru spēles meistariem – starptautisko konkursu un JVLMA Gada balvas laureāts Rihards Plešanovs un Sintija Šteinkopfa, kura kā soliste F. Lista Pirmajā klavierkoncertā ir uzstājusies ar JVLMA simfonisko orķestri šīs koncertzonas atklāšanas koncertā. Pieskaršanās klavesīnam būs gan izaicinājums, gan arī jauna šķautne šo mūziķu radošajā ceļā un mākslinieciskajā izpausmē. Koncerta vadība – A. Vecumnieka pārziņā. Koncertu atbalsta JVLMA mecenāte Māra Dole.

Programma:

 • Johans Sebastiāns Bahs /Johann Sebastian Bach/ (1685-1750)
  Piektais Brandenburgas koncerts d moll, BWV 1050
  Solisti: Aina Kalnciema (klavesīns), Darja Smirnova (vijole), Anete Toča (flauta)
 • Anitra Tumševica (*1971)
  Ezera sonāte /Lake Sonata/ klavesīnam un stīgu orķestrim (pirmatskaņojums)
  Solists: Rihards Plešanovs
 • Henrihs Gureckis /Henryk Mikolai Gorecki/ (*1933)
  Koncerts klavesīnam un stīgu orķestrim, op. 40
  Allegro molto, Vivace
  Soliste: Sintija Šteinkopfa
 • Evija Vecumniece (*1987)
  Koncerts klavesīnam un stīgu orķestrim (pirmatskaņojums)
  Soliste: Aina Kalnciema

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO