jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesMeklēt:
 


A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž
Garanča, Elīna (1976.16.09.)   resursi www

Daiļrade, Curriculum Vitae
 
Mecosoprāns Elīna Garanča strauji kļuvusi par vienu no mūzikas pasaules spilgtākajām jaunajām zvaigznēm. Viņa uzvarējusi Mirjamas Helinas vokālistu konkursā 1999. gadā un bijusi starp konkursa BBC Cardiff Singer of the World 2001. gada finālistiem.

Profesionālo karjeru Elīna Garanča uzsāka kā viesmāksliniece Südthüringischer Staatstheater Mainingenā un Frankfurtes Operā. Vēlāk viņa uzstājusies Latvijas Nacionālajā operā, Vīnes Valsts Operā, Vīnes Koncertnamā un Vīnes Musikverein, Drēzdenes Zempera operā, Amsterdamas Concertgebouw, Londonas Bārbikana centrā un Karaliskajā Koventgārdena operā, Parīzes Elizejas lauku teātrī, Parīzes Nacionālajā operā, Ņujorkas Metropolitēna operā, kā arī daudzos festivālos – Zalcburgas, Eksanprovansas, Bādenbādenes, Helsinku, Turku, Savonlinnas, Stambulas, Napas u. c. Elīna Garanča koncertējusi kopā ar Vīnes filharmoniķiem, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Helsinku filharmonisko orķestri, Beļģijas Nacionālo orķestri, Amsterdamas Concertgebouw, Minhenes simfonisko orķestri u.c.; strādājusi tādu diriģentu kā Mariss Jansons, Rikardo Muti, Nikolauss Harnonkūrs, Filips Džordans, Kurts Mazurs, sers Rodžers Noringtons, Marko Armiliato u. c. vadībā.

Starp dziedātājas lomām ir Pelnrušķīte, Rozīna „Seviljas bārddzinī”, Kerubīno „Figaro kāzās”, Lola „Zemnieka godā”, Dorabella Così fan tutte, Šarlote „Verterā”, Oktaviāns „Rožu kavalierī”, Sests un Annio „Tita žēlsirdībā”, Karmena, Adalžiza „Normā”, grāfs Orlovskis „Sikspārnī”, Romeo „Kapuleti un Monteki”, Niklavs un Mūza „Hofmaņa stāstos u. c. Koncertos viņa dziedājusi Rosīni Stabat Mater, Berga „Septiņu agrīno dziesmu”, Mocarta sakrālās mūzikas, Bēthovena Missa solemnis un Berio „Tautas dziesmu” atskaņojumos.

2004. gadā Elīna Garanča piedalījās Antonio Vivaldi operas „Bajazets” ieskaņojumā kompānijai Virgin Classics – par šo ierakstu māksliniece līdz ar citiem tika nominēta mūzikas ierakstu balvai Grammy un saņēma MIDEM Classic Award Kannās.

2006. gada oktobrī Vācijas pilsētā Drēzdenē Elīna Garanča saņēma Eiropas Kultūras balvu mūzikā.

2007. gadā iznāca viņas pirmais solo ieraksts Deutsche Grammophon apgādā – Aria cantilena, kurā bija iekļautas viņas slavenāko operlomu ārijas Drēzdenes Valsts kapelas pavadījumā ar diriģentu Fabio Luizi. Albums saņēma augstu kritikas atzinību un Echo mūzikas balvu.

2008. gadā sekoja otrais solo albums Bel Canto. 2009. gadā dziedātāja izpildījusi Oktaviāna lomu Vīnes Valsts operā, Romeo un Karmenas lomas Koventgārdenā, kā arī Andželīnu „Pelnrušķītē” Metropolitēna operā un Šarloti „Verterā” Vīnē un Bādenbādenē ar Rolando Vilazonu.

Jauno, 2009./2010. gada sezonu Elīna Garanča ar lieliem panākumiem sāka Berlīnes Vācu operā, izpildot Romeo lomu Bellīni operā „Monteki un Kapuleti”. Izrādes diriģēja Karels Marks Šišons. 2009. gadā apbalvota kā gada dziedātāja ar Echo Klassik, Musical America un MIDEM balvām. 2010. gadā Elīnai Garančai tikai piešķirta Latvijas Lielā Mūzikas Balva par starptautiskajiem panākumiem.

(www.elinagaranca.com)

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO