jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesMeklēt:
 


A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž
Villerušs, Māris (1936.18.05. - 2014.01.10.), čellists  

Daiļrade, Curriculum Vitae
 
Viens no ievērojamākajiem latviešu čello mākslas pārstāvjiem. J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas čella klases profesors.
Absolvējis J.Vītola Latvijas valsts konservatorijas profesora Ēvalda Berzinska čello klasi (1959) un Mstislava Rostropoviča vadībā pabeidzis aspirantūru P.Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā (1962). Plūcis laurus P.Čaikovska (1962) un P.Kazalsa (1963) starptautiskajos atskaņotājmākslinieku konkursos.
Uzstājies ar daudziem orķestriem, muzicējis kameransambļos kopā ar vijolnieku Juri Švolkovski, pianistu Valdi Janci, koncertējis ar dažādām soloprogrammām. Guvis panākumus tandēmā ar dzīvesbiedri, pianisti Intu Villerušu, iestudējot dažādu stilu un laikmetu mūziku. Piedalījies aptuveni 18 mūzikas ieskaņojumos skaņuplašu formātā, kā arī veicis ap 80 ierakstu Latvijas Radio fondā.
Kopš 1962.gada M.Villerušs strādā J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa vadībā augstskolu ir absolvējuši ap 60 čellisti. Pēdējos gados mākslinieks piedalās dažādu starptautisku konkursu žūrijās.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO