jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesMeklēt:
 


A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž
Veismane, Anna (1976.09.06.), komponiste   resursi www

Daiļrade, Curriculum Vitae
 
"Mūzika ir garīga informācija. Ikdienas darbā rosināta intuīcija, loģika un sajūtas. Skaņa, forma, žanrs ir tikai izteiksmes veids. Mans ceļš ir meklēt un mainīties."

Anna Veismane


BIOGRĀFIJA

Anna Veismane dzimusi 1976. gada 9. jūnijā. Kompozīcijas pamatus apguvusi Pētera Vaska vadībā, mācoties Zvejniekciema bērnu mūzikas skolas klavieru klasē. Beigusi EDMV teorijas nodaļu (1994), kur kompozīcijas pedagogs bijis Imants Zemzaris. Kompozīcijas specialitātē absolvējusi JVLMA (maģistra grāds, 2000), kur studējusi pie Romualda Kalsona un Jura Karlsona. Piedalījusies kompozīcijas meistarklasēs pie Džona Vulriča (John Woolrich), Klāsa Torstenssona (Klass Torstensson), Tapio Tuomelas (Starptautiskie jauno komponistu meistarkursi, Latvija), Jana Kiriakides (Yannis Kyriakides) (mūzikas laboratorija The Process, Lietuva), Džonatana Hārvija (festivāls Time of Music, Somija).

Saņēmusi Arnolda Šturma piemiņas balvu (2000), Oļģerta Zīversa balvu (1998, kā pianiste), ieguvusi 3. vietu Latvijas Radio kora jauno komponistu konkursā (2007). Latvijas amatierteātru izrāžu parādē Gada izrāde – 2008 saņēmusi balvu par labāko muzikālo noformējumu (par mūziku Morisa Māterlinka lugai Māsa Beatrise). Sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, ansambļiem Altera veritas, Tampere Raw, akordeonistu Timo Kinnunenu, mecosoprānu Ievu Paršu, džeza mūziķiem Intaru Busuli un Denisu Paškeviču, u.c. Mūzika atskaņota Latvijā, Lietuvā (festivālā Druskomania), Igaunijā, Vācijā, Somijā (Hetta Music Event, festivālā Time of Music), Japānā (festivālā Creative), Rumānijā un Ungārijā. Kopš 2010. gada ir LKS biedre.

Strādājusi par klavierspēles un kompozīcijas pedagogu Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolā (1998–2008), kopš 2008. gada pasniedz Ādažu mākslas un mūzikas skolā. Organizē starptautisko bērnu un jauniešu vizuālās mākslas un mūzikas jaunrades konkursu Saules krasts, tas ir vienīgais šāda veida konkurss Latvijā, kurā apvienota māksla un mūzika. Piedalās koncertos kā pianiste, kā arī muzicē kopā ar akordeonistu Timo Kinnunenu pašas izveidotajā kameransamblī Oneplusone (klavieres, melodions, balss), kura programmās ir laikmetīgā mūzika un improvizācijas.


NOŠU KRĀJUMI

Dziesmu krājums bērniem Kas tas par laiku (Ojāra Vācieša un Jāņa Baltvilka dzeja). – Rīga: Nordik, 2004, 54

8 latviešu tautasdziesmu apdares bērnu koriem/ansambļiem. - Rīga: Musica Baltica, 2012


LITERATŪRA

I. Zveja, Improvizācijas periods // Kultūras Forums, piel. Skaņu Raksti, 2010, 12./26. nov.


Mārīte Dombrovska
© LMIC, 2012 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO