jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesMeklēt:
 


A Ā B C Č D E Ē F G Ģ H I Ī J K Ķ L Ļ M N Ņ O P R S Š T U Ū V Z Ž
Skride, Baiba (1981.19.02.), vijolniece  

Daiļrade, Curriculum Vitae
 
2001. gada Briseles Karalienes Elizabetes konkursa pirmās vietas ieguvēja, vijolniece Baiba Skride, dzimusi 1981. gadā Rīgā muzikālā latviešu ģimenē. Vijoļspēles pamatus apguva Rīgā jau četru gadu vecumā; 1995. gadā viņa kļuva par Rostokas Mūzikas un teātra konservatorijas studenti un visus studiju gadus mācījās pie profesora Petru Munteanu. Viņa piedalījusies arī meistarklasēs Rudžero Riči un Lūisa Kaplana vadībā.

Pirms panākumiem Briselē Baiba Skride jau bija ieguvusi pirmās vietas vairākos starptautiskos konkursos, tādos kā Starptautiskajā vijolnieku konkursā Kloster-Šēntalā (Vācija) 1995. gadā, Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Bukarestē (Rumānija) 1997. gadā, un Lipicera Starptautiskajā vijolnieku konkursā Goricijā (Itālija) 2000. gadā.
Briseles konkursa noslēguma koncertā 2001. gada jūnijā Baiba Skride kopā ar Beļģijas Nacionālo orķestri Lorina Māzela vadībā atskaņoja Prokofjeva 1. vijoļkoncertu. Bez tam, pateicoties panākumiem šajā konkursā, viņa saņēma uzaicinājumu uzstāties ar solokoncertiem Monpeljē, kā arī spēlēt kopā ar Luksemburgas Filharmonijas orķestri un Frankfurtes radio simfonisko orķestri.
2001./2002. gada sezonā viņa uzstājusies kopā ar daudziem orķestriem, ieskaitot Helsinku Filharmonijas orķestri, Hāgas Het Residentie Orkest, Lježas Filharmonijas orķestri, Lucernas Festival Strings orķestri, Zārlandes radio orķestri, Virtembergas zemes Heilbronnas kamerorķestri, Ludvigsbergas Schlossfestspiele orķestri, kā arī kopā ar Sanktpēterburgas Camerata orķestri spēlējusi Sanktpēterburgas festivālā. 2002. gada martā kopā ar Leipcigas Gewandhaus orķestri Herberta Blomsteda vadībā viņa saņēma ielūgumu uzstāties Honkongā, kur Honkongas mākslas festivālā atskaņoja Bēthovena Vijoļkoncertu.

Pagājušajā sezonā Baibai Skridei debitēja Savienotajās Valstīs kopā ar Sentluisas simfonisko orķestri Žilbēra Vargas vadībā, kā arī Berlīnē kopā ar Berlīnes simfonisko orķestri cikla Debija Vācijas radio ietvaros. Tāpat notika uzstāšanās kopā ar Gēteburgas simfonisko orķestri Hansa Grāfa vadībā, Krievijas Nacionālo orķestri Pāvo Berglunda vadībā, Beļģijas Nacionālo orķestri Miko Franka vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Olari Eltsa vadībā, Monpeljē Nacionālo orķestri; viņa bija ielūgta uzstāties Kissinger Winterzauber festivālā kopā ar Prāgas filharmonijas orķestri Jirži Belohlaveka vadībā. Koncertturnejā Spānijā Baiba Skride spēlēja kopā ar Orquesta Sinfonica de Euskadi, kuru diriģēja tā mākslinieciskais vadītājs Žilbērs Varga; tad sekoja solokoncerti Parīzē, Potsdamā, Bambergā, Heidelbergā un Tokijā.
Solokoncertos viņu pastāvīgi pavada viņas māsa pianiste Lauma Skride.

2003./2004. gada sezonas sākumā Baiba Skride spēlēja Šostakoviča l. Vijoļkoncertu kopā ar Minhenes Filharmonijas simfonisko orķestri diriģenta Mikko Franka vadībā; ASV viņai paredzēti koncerti kopā ar Losandzēlosas kamerorķestri un Cincinati simfonisko orķestri, Eiropā – ar Drēzdenes simfonisko orķestri Pāvo Berglunda vadībā. 2004. gada vasarā notiks Baibas Skrides debija Zalcburgas festivālā.
Paliekot uzticīgai arī kamermūzikai, 2002. gada vasarā pēc Izabellas van Kulenas ielūguma Baiba Skride uzstājās Delftas mūzikas festivālā, kā arī Kamermūzikas festivālos Lokenhauzā un Oslo, spēlējot trio kopā ar abām māsām Lindu Skridi (alts) un Laumu Skridi (klavieres).
Baiba Skride spēlē Stradivari Huggins vijoli (1708. gads), kuru viņai augstsirdīgi izīrējis Nipona mūzikas fonds.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO