LMIC radio

Max Roomsky

(1989 )

Max Roomsky ir diriģents, dziedātājs un komponists. Dzimis Rīgā, Latvijā.

​2019. gadā Max Roomsky ir ieguvis maģistra grādu Dānijas Karaliskās mūzikas akadēmijas programmā Vokālā mūzika un vokālā pedagoģija Mariannas Rērholmas klasē. 2018. gadā viņš ir studējis Erasmus+ apmaiņas programmā Grācas Mākslu universitātē profesora Antoniusa Sola vadībā.

​2014. gadā Max Roomsky ieguvis bakalaura grādu programmā Akadēmiskā dziedāšana Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

​Max Roomsky ir studējis arī simfonisko un kora diriģēšanu – gan privāti, gan Latvijas Mūzikas akadēmijā studiju ietvaros.

​No 2014. līdz 2017. gadam Max Roomsky ir bijis kamerkora "Austrums" kormeistars.

​Kopš 2001. gada Max Roomsky piedalījies daudzos kamermūzikas, kora mūzikas un opermūzikas koncertos Rīgas koncertzālēs, kā arī citviet Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā, Bulgārijā, Dānijā, Polijā.

​Max Roomsky ir plaša koru biogrāfija. No 2011. līdz 2017. gadam Max Roomsky ir bijis kora mākslinieks Latvijas Nacionālajā operā, piedalījies viesizrādēs Igaunijā, Makao, Omānā un Krievijā. Viņš ir daudzkārt uzstājies Latvijas profesionālo koru sastāvā kā ekstrakora dalībnieks vai aizvietotājs – Valsts akadēmiskajā korī "Latvija", Latvijas radio korī un kamerkorī "Ave sol".

​No 2006. līdz 2010. gadam – Latvijas ievērojamā jauniešu kora "Kamēr..." dziedātājs, kora sastāvā piedalījies Pasaules koru simpozijā – 2008 Dānijā, kamermūzikas festivālos Boswil 2009, 2010 (Šveice), Lockenhaus 2010 (Austrija), koncertturnejās ar programmām Pasaules tautu saules dziesmas, Mīlas madrigāli Latvijā, Spānijā, Šveicē, Vācijā, Krievijā un Slovēnijā, kā arī vairākos CD ieskaņojumos.

​Īpaša loma Max Roomsky darbībā ir pareizticīgo dziedājumiem. 2011. gadā Max Roomsky dibinājis un vada Rīgas pareizticīgo vīru kori, kas piedalās dievkalpojumos, īpašos baznīcas notikumos. Kopš 2012. gada Max Roomsky vada Rīgas Ercenģeļa Mihaila pareizticīgo baznīcas kori.

​Max Roomsky komponē pārsvarā kora mūziku un klaviermūziku. 2018. gadā kļuvis par AKKA/LAA Autora stipendijasstipendiātu. 2018.gada jūnijā divas Max Roomsky kora kompozīcijas ieguvušas attiecīgi 3. vietu un atzinības diplomu kora komponistu konkursā "Kora laboratorija. 21. gadsimts" Sanktpēterburgā (Krievija).

​Kopš 2007. gada Max Roomsky a cappella kompozīcijas ir atskaņotas Latvijā, Krievijā, Itālijā un Čehijā. Latvijā to darījuši JVLMA koris, jauniešu kori Sõla, Sonore un Accolada, kā arī Latvijas labākā sieviešu vokālā grupa Anima Solla, vīru grupa Magnēts. 2013. gada Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu koncerta programmā ir skanējis viņa Nunc dimittis.

​Max Roomsky rīko koncertlekcijas par senajiem pareizticīgo dziedājumiem, seno mūziku un latviešu mūziku. Viņš darbojas arī kā vokālais pedagogs. Ir bijis vokālais pedagogs režisores Indras Rogas 2015. gada iestudējumā Meistars un Margarita Valmieras drāmas teātrī.