Jaunumi / Aktualitātes

Baltijas Asamblejas balvu mākslā piešķirs diriģentam Normundam Šnē

17. oktobris, 2019

Piektdien, 11. oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēma 2019. gada balvu mākslā piešķirt diriģentam Normundam Šnē par sniegumu koncertā par godu Baltijas valstu simtgadei kopā ar “Sinfonietta Rīga” un Tallinas kamerorķestri, kas notika pagājušajā gadā Baltijas jūras festivāla ietvaros Stokholmā, paziņojumā medijiem informē Latvijas Republikas Saeimas Preses dienests.

Savukārt balvu zinātnē piešķirs profesoram Jūram Banis (Jūras Banys) no Lietuvas par izcilu ieguldījumu zinātnē, veicot pētījumus feroelektrības un fāžu pārejas nozarē.

Ar BA balvu literatūrā apbalvos rakstnieci Lēlo Tungalu (Leelo Tungal) no Igaunijas par autobiogrāfisko triloģiju “Biedrs bērns” (“Comrade Kid”), īpaši izceļot pēdējo no sērijas darbiem “Sievietes pieskāriens” (“A Woman’s Touch”), kur bērna acīm atspoguļots Staļina laiks.

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Tās pasniegs BA balvu pasniegšanas ceremonijā, kas norisināsies 28. novembrī Rīgā gadskārtējās BA sesijas ietvaros.