Jaunumi / Aktualitātes

Diriģents Kaspars Putniņš saņēmis Igaunijas Kultūrkapitāla gada prēmiju mūzikā

9. oktobris, 2019

Balva pasniegta par izcilu radošo ieguldījumu Igaunijas mūzikas kultūrā, strādājot ar Igaunijas Filharmonijas kamerkori. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika Starptautiskajā mūzikas dienā, 1. oktobrī, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunajā koncertzālē. Igaunijas Kultūrkapitāla mūzikas nozares gada prēmija par izcilu sniegumu iedibināta 2002. gadā un kopš tā laika ir ikgadēja. Šogad tika piešķirtas 10 prēmijas (katra – 5000 eiro) un speciāli veidots mākslas darbs – zeltaini zilgani mirdzoša bumba, kas laureātu rokās atmirdzēja kā miniatūra zemeslode.

Diriģents Kaspars Putniņš par saņemto balvu: "Pirmkārt un galvenokārt tas varētu būt saistīts ar igauņu jaunās mūzikas veicināšanu, tā bija mana stratēģija, kad sāku darbu ar Igaunijas Filharmonijas kamerkori. Mēs mēģinām sadarbību ar mūsdienu komponistiem veidot pēc Latvijas Radio kora iedibinātā principa." 

Kaspars Putniņš kopš 2014./2015. gada koncertsezonas ir Igaunijas Filharmonijas kamerkora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kora koncerprogrammu veidošanā galvenokārt fokusējoties uz igauņu laikmetīgo mūziku. Koris ir divu Grammy balvu, Gramophone Award un citu prestižu pasaules balvu laureāts.

Kaspars Putniņš šā gada aprīlī par nopelniem Igaunijas valsts un tautas labā saņēmis Igaunijas valsts apbalvojumu - Māras Zemes krusta IV šķiras ordeni, ko viņam pasniedza Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.