LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

JVLMA norisināsies Jurjānu Andreja VII starptautiskais koka pūšaminstrumentālistu konkurss

5. oktobris, 2021

2021. gadā no 9. līdz 16. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē notiks Jurjānu Andreja VII Starptautiskais koka pūšaminstrumentālistu konkurss. Piecu instrumentu kategorijās (flauta, oboja, klarnete, fagots un saksofons) sacentīsies 73 jaunie mūziķi no visas pasaules, viņu vidū 21 no Latvijas.
Konkurss norisināsies trijās kārtās, un to vērtēs starptautiska žūrija, kurā Latviju pārstāvēs flautiste, JVLMA asociētā profesore Ilona Meija (žūrijas priekšsēdētāja) un saksofonists, JVLMA profesors Artis Sīmanis. Žūrijā būs izcili mūziķi arī no citām zemēm – flautiste Renāte Greisa-Armīna (Renate Greiss-Armin, Vācija), obojists Kristiāns Šmits (Christian Schmitt, Vācija), klarnetists Karels Dohnals (Karel Dohnal, Čehija), fagotists Pēters Sarapū (Peeter Sarapuu, Igaunija) un saksofonists Kristiāns Maurers (Christian Maurer, Austrija).
Konkursa trešā kārta būs koncerts, tas notiks 16. oktobrī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē, un tajā konkursa dalībnieki uzstāsies ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē. Konkursa laureāti saņems naudas balvas vairāku tūkstošu eiro vērtībā.

Plašāka informācija ŠEIT