Jaunumi / News

Koncertzālei "Lielais dzintars" piecu gadu jubileja

28. oktobris, 2020

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” divos koncertos 30. un 31. oktobrī atzīmēs piecu gadu jubileju kopš koncertnama atklāšanas. Svētku programmā ar simfonisku vērienu gaismā tiks celtas Liepājas klasiskās mūzikas vēstures epizodes, izceltas spilgtākās personības un pasaules zvaigznes, informēja koncertzāles pārstāvji.

Jubilejas koncertā tiks godināti pilsētai nozīmīgākie aizvadīto gadsimtu mūzikas meistari — diriģents Arvīds Jansons un operdziedātāja Iraīda Jansone, Liepājas operas solists Mariss Vētra, komponists Alfrēds Kalniņš, ilggadējais orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis un citas spožākās personības.

Vēsturiski skanisku ieskatu Liepājas bagātajā muzikālajā vēsturē klausītāji varēs baudīt un kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, soprānu Margaritu Vilsoni un tenoru Artjomu Safronovu. Visa koncerta garumā uz skatuves būs koncertzālē rezidējošais Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO). Pie diriģenta pults — LSO galvenais diriģents Gintars Rinkevičs. Koncertu vadīs Orests Silabriedis.

Par svētku koncerta programmu stāsta koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča: “Jubilejas koncerts šoreiz būs kā retrospektīvs ceļojums laikā.

Mēs atcerēsimies un svinēsim Liepājas pilsētas bagātīgo koncertdzīvi, kas bijusi aktīva jau no 18. un 19. gadsimtu mijas. Koncerta laikā pieskarsimies aizvadītā gadsimta 20. gadiem, kad durvis vēra Liepājas opera un tika atjaunota Liepājas Filharmonija, līdz pat mūsu dienām, kad Liepājā mirdz koncertzāle "Lielais dzintars", un spožas pasaules izpildītājmākslas zvaigznes dāvā mums neaizmirstamus muzikālus mirkļus un pieredzes.”

Koncerta otrajā daļā Pētera Čaikovska Vijolkoncertu izpildīs Zviedrijā dzimušais, 19 gadus vecais vijolnieks Daniels Lozakovičs.

“Daniels no vijolspēles brīnumbērna izvērties par apjūsmotu jaunekli un uzstājas ar pasaules labākajiem orķestriem un izcilākajiem diriģentiem. Neilgi pēc 15. dzimšanas dienas viņš parakstīja līgumu ar slaveno skaņu ierakstu namu “Deutsche Grammophon” un kļuva par šī nama jaunāko mākslinieku. Daniela spēli salīdzina ar vecmeistaru sniegumu, kritiķi raksta par “perfektu meistarību”, “nesalīdzināmu talantu”, “kaislības un precizitātes apvienojumu”, un patiešām — Daniela Lozakoviča spēlē ir spēks, vēriens, smalkums un kvēle,” atzīmē “Lielā dzintara” pārstāvji.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA “Lielais dzintars”. 

www.lsm.lv