Jaunumi / News

Laiks vasaras mūzikas festivāliem!

13. jūnijs, 2019

Vasara ir brīnišķīgs gadalaiks, kurā apvienot Latvijas dabas skaistuma un daudzveidīgā mūzikas festivālu piedāvājuma baudīšanu! Piedāvājam ieskatu festivālu esencē, kas sevī ietver spilgtus klasiskās, laikmetīgās un džeza mūzikas notikumus:

RĪGAS OPERAS FESTIVĀLS (5. - 16. jūnijs)

Kopš dibināšanas 1998. gadā, Rīgas Operas festivāls ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji. Festivāls piedāvā noskatīties sezonas jauniestudējumus, tikties gan ar iemīļotiem pašmāju solistiem, gan spožām ārzemju zvaigznēm un baudīt skaistākās operu melodijas Rīgas Operas festivāla Galā koncertā!
Vairāk informācijas

FESTIVĀLS “RĪGA JŪRMALA” (19. jūlijs - 1. augusts)

2019. gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “RĪGA JŪRMALA”, kura ietvaros Latvijā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un Mariss Jansons, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi. Plānots, ka orķestri atgriezīsies RJMF arī nākamgad.
Vairāk informācijas

FESTIVĀLS "RĪGAS RITMI" (2. - 6. jūlijs)

Improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi” ir viens no apmeklētākajiem un iemīļotākajiem festivāliem Latvijā, kas pulcē augstas klases māksliniekus. Tas ir viens no vadošajiem mūzikas festivāliem Baltijā, ar atpazīstamību arī Eiropā un pasaulē. Tā skatuves dažādās norises vietās Rīgā aicina gan pasaulē atzītus un apbalvotus māksliniekus, gan jaunus un vēl nedzirdētus mūzikas talantus. Festivāls jau 15 gadus notiek Rīgā, un kopš festivāla pirmsākumiem tajā viesojušies ap 500 mākslinieki. 
Vairāk informācijas

STARPTAUTISKAIS SENĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS (10. - 13. jūlijs)

Starptautiskais Senās mūzikas festivāls ir vasaras šarmantākais, elegantākais un smalkākais notikums Latvijā. Festivāla koncerti notiek Rīgas baznīcās un koncertzālēs, kā arī Rundāles pilī – izcilākajā baroka pilī Baltijā, kurai tikko noslēgusies restaurācija, kas ilga 50 gadus (1972-2014). Senās mūzikas festivālā skan Persela, Vivaldi, Tēlemana, Gluka, Hendeļa u.c. baroka dižgaru meistardarbi. Krāšņie tērpi, autentiskie instrumenti un baroka arhitektūra kopā rada neatkārtojamu klātbūtnes efektu. Festivāla noslēguma koncerts Rundāles pils parkā ik gadu pulcē tūkstošiem klausītāju, kurus vēlā vakara stundā, līdzās baroka mūzikas valdzinājumam, apņem 12000 ziedošo rožu krūmu smarža.
Vairāk informācijas

FESTIVĀLS "SUMMERTIME- AICINA INESE GALANTE" (5. - 11. augusts)

Šovasar starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” svinēs jau 15. jubileju un norisināsies no 5. līdz 11. augustam, atklājot uz Dzintaru koncertzāles skatuves spilgtākās latino, džeza, rokenrola, fankmūzikas, Balkānu un klasiskās mūzikas zvaigznes. Leģendārais, pasaules operas dīvas Ineses Galantes iedvesmotais festivāls tradicionāli iezīmēs Jūrmalas vasaras koncertsezonas kulmināciju.
Vairāk informācijas

ALTERNATĪVAIS KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS "SANSUSĪ" (9. - 11. augusts)

Kamermūzikas festivāls "Sansusī" katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas mīļotājus no visas pasaules un, ievedot tos mežā, pasniedz lieliskāko tābrīža mūziku, teātri, cirku un dažādas kustības formas. Festivāls noris Aknīstes novadā, vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā un blakus mežiņos un cirsmās. 2014. gadā Sansusī festivāls tika aizsākts kā mēģinājums apvienot divu žanru festivālus – klasiskās kamermūzikas formātu, kas parasti notiek iekštelpās ar atsevišķiem koncertiem garākā laika periodā un tradicionālā rokfestivāla formātu, kad koncerti norisinās brīvā dabā nedēļas nogalē. 
Vairāk informācijas