LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Latvijas klasiskās mūzikas aktualitāšu ceļvedis pavasara izskaņā

26. maijs, 2020

Laikā, kad tiek mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi, Latvijas mūziķi un to kolektīvi piedāvā dažādas kultūras baudīšanas iespējas klātienē un neklātienē:

 • 29. maijā plkst. 20.00 tiešsaistes videotranslācijā no Dzintaru koncertzāles ar publiku “neklātienē” tiekas diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Koncerta programmā — daudzveidīgi skaņu raksti un sarunas. Spoži iemirdzēsies galantā laikmeta komponista Karla Fīlipa Emanuela Baha Pirmā simfonija. Uz “kluso sezonu” paraudzīsimies ar mūsdienu somu komponista Magnusa Lindberga acīm — dzirdēsim autora reti atskaņoto opusu “Aventures”. Programmas vainagojumā — Volfganga Amadeja Mocarta leģendārais Klarnetes koncerts. Tā solistes godā aicināta Lielās Mūzikas balvas laureāte, klarnetiste Anna Gāgane. Koncertu vadīs Latvijas radio 3 “Klasika” galvenā redaktore Inga Saksone.
  Tiešsaistes koncerts skatāms “Biļešu paradīzes” mājas lapā, iegādājoties tiešsaistes pieejas kodu. Cena — 7 EUR. Sinfonietta Rīga 2020. gada pavasara abonementu īpašniekiem pasākuma organizētāji koncertu piedāvā noskatīties bez maksas, sūtot nofotografētu abonementu uz e-pastu: koncerti@latvijaskoncerti.lv vai tālruņa numuru +371 29138874. Koncertu tiešraidē iespējams noklausīties arī Latvijas Radio 3 “Klasika”.
 • 29. maija vakarā kultūrvietā “Tu jau zini Kur” Tallinas ielas kvartālā izskanēs Jāņa Baltvilka bērnu dzejas dziesmu ciklu “Līkās dziesmiņas” komponista Platona Buravicka un baritona Armanda Siliņa atskaņojumā. Klausītājiem ir iespēja baudīt 30 minūšu autorkoncertu, kurā iekļauts arī minētais dziesmu cikls. Pirmā autorkoncerta sākums plkst. 19.00. Pēc publikas pieprasījuma iespējams arī otrais un trešais koncerts – 20 klausītājiem vienā reizē.
  Autorkoncerta ieejas karte būs iegādājama pasākuma norises vietā un pieaugušajiem maksās 3 EUR.
 • 30. maijā plkst. 19:00 bezmaksas tiešraidē no Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu “Mūzika kultūrvēstures telpā”. Pirmo reizi Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāls, ko rīkot uzņēmies Liepājas Simfoniskais orķestris, ar vairākiem koncertiem un sarunām par mūziku norisinājās pagājušā gada jūnijā. Kā mūzika ir ietekmējusi un tapusi ietekmēta dažādu gadsimtu kultūrvēsturē, uzzināsim, tiekoties ar vēstures zinātņu doktoru Hariju Tumanu un Latvijas Radio 3 žurnālisti, muzikoloģi Intu Zēgneri. Sarunu papildinās Johana Sebastiāna Baha mūzika solo vijolei Līgas Baltābolas izpildījumā.
  Koncertsarunu bez maksas varēs skatīties gan orķestra mājas lapas video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā.
 • Jaundibinātajā koncertstāstu sērijā "Koncerts pirmajā rindā" kultūrtelpā “Hanzas perons” 28., 29. un 30. maijā (plkst. 18:00, 19:30 un 21:00) ar saviem muzikālajiem stāstiem dalīsies Aija Vītoliņa kopā ar pianistu Kārli Lāci, Dināra Rudāne ar Raimondu Paulu, pianistu Artjomu Sarvi un basistu Edvīnu Ozolu, kā arī Vladislavs Nastavševs.
  Biļetes nopērkamas bilesuserviss.lv.
 • Aicinot baudīt kultūru tiešsaistē, līdz 31. maijam Rīgas Doma meiteņu koris TIARA dāvā iespēju noskatīties Imanta Ramiņa operas „Lakstīgala” iestudējumu. Opera bez maksas būs skatāma Rīgas Doma meiteņu kora TIARA oficiālajā YouTube kanālā „Girlschoir TIARA”. Uzvedumā galvenās lomas atveido Rīgas Doma meiteņu koris TIARA, balerīnas Sofija Beļkina un Oļesja Čudakova. Iestudējums saņēma augstu atzinību mūzikas profesionāļu vidū, tiekot nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai 2018 kategorijā „Gada uzvedums”. Saite uz videoierakstu te: https://youtu.be/1hfRqWZjvAk
 • 6. jūnijā Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertā pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko kopā ar Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncertu vadīs Ojārs Rubenis. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts pārcelts no 31. maija uz 6. jūniju plkst. 21:20, kuru skatītāji varēs vērot tiešraidē televīzijā LTV1 kanālā, klausīties LR3 Klasika, kā arī tiešraide būs pieejama internetā portālā LSM.LV. Klausītāji, kuri bija iegādājušies biļetes uz 31. maija koncertu, varēs saņemt atpakaļ naudu Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās.