LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Latvijas Komponistu savienība novembrī aicina uz pasākumiem

10. novembris, 2022

Latvijas Komponistu savienības telpās regulāri notiek tikšanās un sarunas ar latviešu komponistiem, muzikologiem par mūziku.

10. novembrī pl. 19.00 Tuvplāns: saruna ar komponisti Alisi Rancāni
Sarunas moderators, muzikologs Dāvis Eņģelis par Alisi Rancāni saka šādi: "Alise ir viena no visinteresantākajām jaunajām balsīm Latvijas komponistu ainavā. Pavisam noteikti zinu, ka tā nedomāju vienīgais. Pavisam noteikti var arī teikt – viņa ir viena no intriģējošākajām. Jo dikti gribas dzirdēt ik jaunu Alises darbu – kā tas skanēs, kas tur būs. Jau kopš pirmajiem Alises studiju gadiem Mūzikas akadēmijā, klausoties komponistu ieskaites, intuitīvi noģidu tādu domu, ka Alise ar savām vienaudzēm komponistēm veido jeb, pareizāk sakot, vēl tikai veidos tādu kā latviešu mūzikas jauno vilni, sauksim to tā. Jo jau pirmie skaņdarbu iespaidi akadēmijas sienās rādīja augstu kvalitātes latiņu un svaigu, savdabīgo muzikālo domāšanu. Kā šis vilnis skanēs, rādīs laiks, bet patlaban – tiekamies ar Alisi Tuvplānā.
Ieeja - bezmaksas.

22. novembrī pl. 19.00 Tuvplāns: saruna ar komponisti Selgu Menci
Pasākuma apraksts vēl top.
Ieeja - bezmaksas.

24. novembrī pl. 18.00  "Ivanovs. Zemzaris. Vokalīzes"
Oktobra beigās albumā tika izdotas Jāņa Ivanova "Vokalīzes", ko ieskaņojis Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā, vienā no kompozīcijām pievienojoties arī pianistam Reinim Zariņam.
Kopā ar nacionālo ierakstu kompāniju "SKANi" aicinām uz album atvēršanas pasākumu. Par godu Jānim Ivanovam un viņa daiļradei komponists Imants Zemzaris ir sagatavojis priekšnesumu - gan muzikālu, gan stāstījumu par Vokalīzēm, pieskaroties arī Ivanova simfoniskajai mūzikai. Klātbūtni apstiprinājuši arī Sigvards Kļava un Guntis Kuzma. Aicinām uz pasākumu Ivanova bijušos skolniekus un citus interesentus.
Ieeja - bezmaksas.


Latvijas Komponistu savienība (Baznīcas iela 37-3, Rīga, LV-1010 Tālr: +371 20176304)