LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Pianiste Linda Leine četros koncertos prezentēs albumu “Seasons” ar Georga Pelēča mūziku, ko izdod SKANi

1. novembris, 2022

Četros koncertos pianiste Linda Leine prezentēs 11. novembrī gaidāmo dubultalbumu “Georgs Pelēcis. Seasons”, ko izdod SKANi. Pianistes izpildījumā skanēs mūzika no Georga Pelēča cikla klavierēm “Gadalaiki”. Tikšanās ar klausītājiem notiks 3. novembrī Cēsīs, 7. novembrī Smiltenē un 9. novembrī Rīgā, kā arī 15. janvārī ieraksta tapšanas vietā – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Šīgada jubilāra Georga Pelēča skaņdarbu cikls “Gadalaiki” līdz šim nav ticis ierakstīts. Lai iemūžinātu un popularizētu šo mūziku, pianiste Linda Leine 2022. gada februārī strādāja pie ieraksta, kas nu ir izdots un nonāks pie plašākas publikas 11. novembrī. Dubultalbumu “Georgs Pelēcis. Seasons” izdod nacionālā ierakstu kompānija SKANi sadarbībā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars”, tas būs pieejams digitāli lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, kā arī fiziskā formātā to varēs iegādāties 80 pasaules valstīs. Albuma tapšanu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds un Claussen-Simon-Stiftung Vācijā.

Lai apliecinātu klausītājiem Pelēča mūzikas neatkārtojamību, kas šķietami vienkāršā skaņurakstā meklē harmoniju un dziļāku jēgu, Linda Leine no komponista plašā devuma klāsta nolēma pievērsties gadalaikiem veltītajai klaviermūzikai. Tā kā cikls “Gadalaiki” ir ļoti apjomīgs, koncertos tiks atskaņotas dažas daļas no tā – Pavasara, Rudens un Jaungada mūzika. Pianiste par skaņdarbiem saka tā: “Pelēča mūzika mani ļoti uzrunā. Tā raisa manī kaut ko īpašu. Esmu ļoti laimīga, kad to klausos.”

Linda Leine ir latviešu jaunās paaudzes pianiste, kas jau agri tiekusies uz plašākiem ūdeņiem, atšķirīgākām straumēm un dziļumiem. Pēc Dārziņskolas absolvēšanas un studijām JVLMA meistarība spodrināta Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā, Lībekas mūzikas augstskolā, Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā un citur. Un arī specializācija – kameransambļa muzicēšana gan klavieru duetā (četrrocīgi un divām klavierēm), gan ar balsi, gan jaunākais uzsākums ar Trio Fabel ar klarnetisti Annu Gāgani un čellistu Kristapu Bergu. Par šo ansambli stāstot, māksliniece pavēsta arī par sadarbību ar Georgu Pelēci: “Mēs pasūtinājām komponistam skaņdarbu, spēlējām to, un es sapratu, ka tas ir kaut kas pasakains.” Ilgu laiku Linda Leine spēlēja kopā ar Darju Maršiņinu klavierduetā. Plašā koncertdarbība mūziķes ir aizvedusi uz tādām slavenām koncertzālēm kā Berlīnes Konzerthaus un festivāliem, t.sk., Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālu u.c. 2019. gadā iznāca dueta albums „Šūberts-Stravinskis-Vasks“, kas ieguva nominācijas prestižajai OPUS KLASSIK 2019 balvai. Andrāšs Šifs uzaicināja Leine-Maršiņina duetu sadarboties Švarcenbergas Šūbertiādes ietvaros.

Albuma “Georgs Pelēcis. Seasons” koncerti norisināsies 3. novembrī plkst. 17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 7. novembrī plkst. 19.00 Smiltenes Kultūras centrā, 9. novembrī plkst. 19.00 kultūrtelpā “Ola Foundation” Rīgā un 15. janvārī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Koncertus Cēsīs, Smiltenē un Rīgā vadīs komponists un žurnālists Edgars Raginskis. Rīgas koncerta laikā norisināsies sarunas ar komponistu Georgu Pelēci.