LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Sinfonietta Rīga 25. septembrī Lielajā ģildē atklās 15. koncertsezonu

15. septembris, 2020

Ar Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureāta, beļģu vijolnieka Marka Buškova viesošanos Rīgā, jauno koncertsezonu 25. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē aizsāks diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Goda vieta koncerta programmā ierādīta šī gada jubilāram Ludvigam van Bēthovenam — kamerorķestra mūziķu sniegumā klausīsimies meistara 4. simfoniju un uvertīru dziesmuspēlei “Karalis Stefans”. Savukārt Buškova muzikālo talantu un ugunīgo harismu klausītāji varēs novērtēt Leonarda Bernsteina “Serenādes” filosofiskajos dialogos.

Vienlaikus šis ir arī Sinfonietta Rīga jubilejas gads, aizsākot pēc skaita nu jau 15. radošā darba cēlienu. Sezonas atklāšanas notikumu papildinās Franča Beltes fotokolāžu izstāde, kurā mākslinieka acīm tverta orķestra dzīve iepriekšējās sezonas garumā. 

“Pasaules likteņu lielie konstruktori ir sarūpējuši tiešām dīvainu laiku, kurā Sinfonietta Rīga sāk savu 15. sezonu. Taču iespējams tieši talab mākslām šobrīd ir sevišķa nozīme, jo to izraisītās asociācijas un apziņas plūsmas maiņa varbūt ir tieši tas, kas cilvēkiem patlaban ir nepieciešams”, gatavojoties koncertsezonai, vērtē Normunds Šnē. 

Spilgtu vēsturisku naratīvu Bēthovens izklāstījis dziesmuspēlē “Karalis Stefans”, kas kā pasūtījuma darbs tapis par godu Ungārijas ķēniņa Stefana tūkstotsgadei 1811. gadā.

Koncertprogrammas viesmūziķa, beļģu vijolnieka Marka Buškova sniegumā dzirdēsim amerikāņu komponista un diriģenta Leonarda Bernsteina jaunības dienu opusu vijolei, stīgām un sitaminstrumentiem “Serenāde, pēc Platona “Dzīru” motīviem”. Bernsteins antīkās pasaules filosofu ideju traktējumam piegājis konceptuāli, radot piecus atšķīrīgus sarunu dalībnieku vēstījumus. Idejām muzikālu formu radušas Faidra, Aristofāna, Eriksamaha, Agatona un Sokrāta monologi.

Kā veltījums Sinfonietta Rīga 15. koncertsezonai Lielās ģildes foajē būs skatāma jaunā mākslinieka, Roterdamas Villema Kūninga akadēmijas studenta Franča Beltes fotokolāžu izstāde. Darbi tapuši sintezējot un transformējot fotoobjektīva tvertos motīvus kamerorķestra iepriekšējās koncertsezonas laikā. 

Marka Buškova ampluā ir ekspresivitāte. Viņa vijoļspēli raksturo rūpīga iedziļināšanās muzikālajā materiālā, dziļa izpratne par partitūras vēsturiskajiem aspektiem un autentisku interpretāciju. Buškovu iedvesmo vijoles tembrālā līdzība ar cilvēka balsi - tranformējot visplašāko cilvēka emociju gammu mūzikā. viņš publikai liek piedzīvot vēl nebijušu muzikālo pārdzīvojumu. 

Koncerta reklāmas video ŠEIT

Biļetes uz koncertu nopērkamas ŠEIT

Ņemot vērā publikas interesi, koncerta organizatori lūdz vērst uzmanību, ka 24. aprīļa pārceltā koncertprogramma “Mocarta “Mazā nakts mūzika” un Haidna vijolkoncerts” norisināsies nākamgad - 2021. gada 25. septembrī.