LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

SKANi albumi saņēmuši OPUS KLASSIK nominācijas

23. jūnijs, 2022

Paziņoti Vācijas skaņu ierakstu industrijas balvas Opus Klassik ap 600 nominanti 27 kategorijās, kuru vidū ir latviešu mūziķi un mūzika. Pieci nominētie albumi nākuši klajā Nacionālajā ierakstu kompānijā SKANi.

Uz Gada dziedātājas titulu pretendē Elīna Garanča un Marina Rebeka. Elīnas Garančas albums ar Mālera un Vāgnera dziesmām pretendē arī uz balvu kategorijā Gada solo sniegums, bet Bellīni operas "Pirāts" ieskaņojums ar Marinu Rebeku Imodženas lomā sacentīsies par balvu Gada operieraksts.

Gada instrumentālista balvai izvirzīta ērģelniece Iveta Apkalna un vijolnieks Gidons Krēmers. Apkalnas tvarts "Tryptichon" ar Baha, Lista un Vaska mūziku nominēts arī kategorijā Gada labākais instrumentālais solosniegums, bet Gidona Krēmera, Likā Debarga un kamerorķestra "Kremerata Baltica" albums ar poļu komponista Miloša Magina mūziku rodams kategorijās Gada orķestris un Labākais koncerta ieskaņojums.

Andris Nelsons pretendē uz balvām Gada diriģents un Gada simfoniskās mūzikas ieraksts ar trim albumiem - Bruknera un Šostakoviča simfonijām, kā arī Sofijas Gubaiduļinas darbu CD.

Piecās kategorijās (Gada komponists, Gada instrumentālists, Gada diriģents, Gada orķestris, Gada simfoniskās mūzikas ieraksts) izvirzīts Pētera Vaska mūzikas albums ar Otro čellkoncertu "Klātbūtne", "Musica serena", "Musica dolorosa" un "Musica appassionata", ko ieskaņojis Minhenes Radio orķestris diriģenta Ivana Repušiča vadībā, bet solists čellkoncertā ir Vladzimirs Sinkevičs.

Krists Auznieka mūzikas albums "Horizon" Sinfonietta Rīga un Normunds Šnē) minēts trijās nominācijās: Gada pirmieskaņojums, "Neue Klassik" un ģitāriste DžiDži kā Gada soliste koncertžanra darbā.

Divās nominācijās lasāmi Magdalēnas Gekas un komponistes Maijas Einfeldes vārdi. Par vijolsonāšu albumu Geka pretendē uz balvu Gada jaunais mākslinieks un Gada pirmieskaņojums.

Kategorijā Gada simfoniskās mūzikas ieraksts nomināciju izpelnījies diriģents Guntis Kuzma un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris par Jāņa Ivanova 15. un 16. simfonijas ierakstu.

Uz Gada kormūzikas albuma un Gada pirmieskaņojuma titulu pretendē divi mūsu kori: Latvijas Radio koris ar Pētera Plakida mūzikas albumu "Eternity" un Valsts akadēmiskais koris "Latvija" ar latviešu komponistu darbu tvartu "Aeternum".

Kategorijas "Editorische Leistung" nominantu vidū - arī Bavārijas Radio veidotā diriģenta Marisa Jansona 70 CD izlase.

“Opus Klassik” (agrāk “Echo Klassik”) balvu pasniegšanas ceremonija notiks 9. oktobrī koncertzālē “Konzerthaus Berlin”.

Plašāka informācija parvisām nominācijām ŠEIT