Jaunumi / Aktualitātes

SKANI izdod albumu "Jazz in Latvia 2020", kas apvieno Latvijas džezu no avangarda līdz hiphopam

30. aprīlis, 2020

Latvijas Mūzikas informācijas centrs un nacionālā ierakstu kompānija SKANI rīt, 1. maijā, laiž klajā mūzikas izlasi, kurā pārstāvētas svaigākās šībrīža Latvijas džeza mūzikas tendences. Albumā "Jazz in Latvia 2020" iekļautas 12 oriģinālkompozīcijas dažādu mākslinieku izpildījumā no tradicionālā džeza līdz pat avangardam un hiphopam.

Izlasē iekļauti latviešu džeza mūziķu ieraksti, kas publiskoti pēdējā gada laikā: kompozīcijas, ko izpilda Inga Bērziņa un Tuomo Uusitalo (Somija), Anna Wibe Sextet, Deniss Pashkevich, Christian Frank, Claus Kaarsgaard, Carsten Landors (Dānija), Kārlis Auziņš, Matīss Čudars, Ivars Arutyunyan, Jānis Rubiks & Chamber Jazz Collective, Andre Yevsukov & Jam Orchestra, Eduarda Lazdiņa Fusion Quartet, Very Cool People feat. Edavārdi, ansis & Kristīne Prauliņa un Latvijas Radio bigbends. CD iekļautas arī Evilenas Protektores (Jazzatomy) un Krista Saržanta kompozīcijas no albumiem, kuru iznākšana šogad vēl tikai gaidāma.

"No tumša un drūma avangarda džeza līdz svaigām faktūrām un nomierinošam tonim” - tā muzikologs Dāvis Eņģelis apraksta vienu no albuma kompozīcijām, kas diezgan precīzi raksturo arī izlasi kopumā. Neraugoties uz to, ka Latvijas džeza vēsture iestiepjas ap simt gadu senā pagātnē (pirmais džeza koncerts, ko sniedza viesmākslinieki no ASV, Latvijā notika 1920-os gados), tā mūsu zemē bijusi izaicinājumiem pilna. 1970-to gadu beigās džeza mūzikas žanrs iegrima dziļā andergraundā un būtu grūti noticēt, ka šī mūzika atkal augšāmcelsies un kļūs tik populāra pat jauniešu vidū.

"Jazz in Latvia 2020" iekļauj gan vokālo džezu ar vietējo autoru rakstīto oriģināldzeju latviešu un angļu valodā, gan instrumentālo džezu - no tradicionāla un melodiski moderna līdz avangardiskam ar fanka un hiphopa sajaukumu.

Izlasi "Jazz inz Latvia 2020" veidojis Latvijas Mūzikas informācijas centrs un elektroniskais žurnāls JAZZin.lv ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Albums pieejams populārākajās mūzikas lejuplādes un straumēšanas platformās.

Vairāk informācijas par albumu ŠEIT

https://youtu.be/Sk4Y0F18gto