Jaunumi / Aktualitātes

Vācijā startē lielākais Eiropas džezam veltītais notikums "Jazzahead!"

28. aprīlis, 2019

Latvijas Mūzikas Informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un sadarbībā ar žurnālu JAZZin ir izveidojuši izlasi CD formātā "Jazz in Latvia 2019" un žurnālu ar šo pašu nosaukumu, kurus prezentēs Latvijas džezam veltītajā stendā Brēmenē.

"Jazz in Latvia 2019" izlasē iekļuvuši pēdējā gada laikā izdotie Latvijas mūziķu ieraksti. CD iespējams baudīt Artu Jēkabsoni ar Erik Leuthäuser, Beāti Zviedri, Edgaru Cīruli, Latvijas Radio bigbendu ar Lassi Lindgrenu, Kasparu Kurdeko, Rūdolfu Macatu un Kasparu Vizuli, Kārli Auziņu, Matīsu Čudaru un Ivaru Arutjunjanu, "Xylem Trio", grupas "Lupa" un "Very Cool People". Izlasē iekļauti arī "Jazzatomy" jaunākais singls, kā arī "Endless Roar" un Ganelin/Pashkevich/Gotesman, ko vinila platē izdod "Jersika Records".

Žurnālā ir iekļauti raksti par Indriķa Veitnera grāmatu "Latvijas Džeza vēsture: 1922 – 1940" un viņa šķirkli Frančesko Martinelli izdotajai Eiropas džeza vēstures enciklopēdijai, kā arī raksti par Borisu Bannihu un Bernda Šīles un Denisa Paškeviča Riga Winds biznesa dibināšanu Latvijā, intervija ar flautisti Ilonu Kudiņu, dziedātāju Beāti Zviedri, Jersika Records dibinātāju Mareku Ameriku, kā arī aktuāla informācija par nozares notikumiem Latvijā un citas svarīgas ziņas.

Latvijas džezu kopumā pie stenda pārstāv Aleksandra Line un Santa Šillere. Uz izstādi dibināt kontaktus atbraukuši arī Evilena Protektore, Māris Briežkalns, Mareks Ameriks, Dāvis Jurka un Kārlis Vanags; daži džeza mūziķi un organizācijas parūpējušies arī par saviem informatīvajiem materiāliem, ko rādīt nozarei pasaulē. Citu aktivitāšu starpā pasākuma dalībnieki plāno arī piedalīties izglītojošajos semināros un diskusijās, lai gūtu zināšanas, ko vēlāk varēs pielietot Latvijas džeza virzībai ārzemju tirgū.

 

lasīt vairāk...