Jaunumi / Aktualitātes

Valdība atbalsta Rīgas akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2

19. jūnijs, 2020

Valdība sēdē otrdien, 16. jūnijā, atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) rosinājumu attīstīt Rīgas akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, Kronvalda parkā. Tikmēr vairāki arhitekti ceļ trauksmi par koncertzāles būvniecībai izvēlēto vietu, norādot, ka ēka ir padomju laika modernisma arhitektūras mantojums un to nojaukt nevajadzētu. 

Komentējot arhitektu viedokļus, Puntulis skaidroja, ka valdībai lēmuma pieņemšanā par ēku Elizabetes ielā 2 bijušas divas iespējas. Pirmā – rīkoties, kā iepriekš apsvērts, un uz veco Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēku Elizabetes ielā 2 pārcelt Ekonomikas ministriju – šajā gadījumā celtnes modernizēšana izmaksātu aptuveni 30 miljonus eiro. Otrā iespēja – ēku nojaukt un vietu atvēlēt koncertzāles būvniecībai. Šajā gadījumā prognozēts, ka ēkas nojaukšana izmaksās trīs miljonus eiro.

“Nu, jums ir iespēja izvēlēties starp šīm divām iespējam – 30 miljonus, lai turpinātu to padomju praksi, kas, nerēķinoties ne ar ko, šo biroju jeb nomenklatūras ēku iecēla vienā no pilsētas visizcilākajām vietām – parka zonā, kur pēc definīcijas neviens nekad nebūvē nomenklatūras ēkas. Turpināt šo tradīciju, tam veltot turklāt 30 miljonus no mūsu visu kopējās nodokļu maksātāju naudas, vai – veltot tam nepilnus 3 miljonus, lai šo ēku nojauktu un tās vietā uzbūvētu koncertzāli,” uzsvēra ministrs.

Diskusijām par akustisko koncertzāli Rīgā ir vairāk nekā 15 gadu vēsture. Nav īstenojusies ne pirmskrīzes iecere to būvēt uz AB dambja pēc starptautiskā konkursā uzvarējušā Anda Sīļa projekta, ne vēlākais plāns to būvēt kopā ar konferenču centru degradētā teritorijā sadarbībā ar privātajiem partneriem.