LMIC radio

BALSIS

(1987 )

Jauniešu koris

Jauniešu koris BALSIS vairāk nekā trīsdesmit piecus gadus (dibināts 1987. gadā) apliecina nezūdošu māksliniecisko kvalitāti, iegūstot autoritāti koru vidū gan Latvijā, gan ārpus. Radošā pieeja a cappella kormūzikas atskaņošanai katru koncertu padara par notikumu, ko apliecina saņemtās divdesmit piecas starptautiskās godalgas. BALSU izpildījumā latviešu kormūzika tiek skandēta no Eiropas līdz pat Ķīnai, Austrālijai un ASV. Koris vienlīdz atbildīgi uzstājas gan pilsētu, gan dabas koncertzālēs; gan starptautiskos koru festivālos un konkursos (Lund Choral Festival 2012 Zviedrija; pasaules koru EXPO 2015 Makao, Ķīna; Eiropas GRAND PRIX 2004, 2017 un citur); gan dalot skatuvi ar slaveniem vokālajiem ansambļiem: The King’s Singers (2008), Voces8 (2022).

BALSU atvērtība un dziedātprieks aizrauj klausītājus labiem mērķiem – realizētas neskaitāmas labdarības akcijas un sociālie projekti, īpaši palīdzot bērnunamu bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (Siltie Ziemassvētki, Uzdāvini pasauli, BALSIS zīmju valodā un citi projekti).

BALSIS teju divdesmit piecus gadus vada enerģiskais un harismātiskais diriģents, Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents Ints Teterovskis (1972), kura vadībā katru gadu koris sniedzis aptuveni septiņdesmit koncertus, kā arī ieskaņoti teju divi desmiti albumu. BALSIS ar Teterovski regulāri rosina komponistu jaunradi, īpaši izceļot kordziesmu cikla žanru. Koris labprāt iesaistās eksperimentālos un laikmetīgos projektos, kā arī uzstājas ārpus ierastiem koncertvietu apstākļiem: tirgos, dzelzceļa stacijās, gāzes tvertnēs, uz upēm… Kā atzīst dziedātāji, BALSIS ir dzīvesveids ar moto: Daudzas balsis, doma viena!

Kristiāna Vaickovska © LMIC, 2023
foto © Lauris Vīksne