LMIC radio

Jauno Jāņu Orķestris

Jauno Jāņu Orķestris radies uz rokgrupas "Dzelzs vilks" bāzes. Grupa, kas sāka spēlēt deviņdesmito gadu sākumā smagā metāla stilistikā, attīstījās kā sava ceļa gājēji. "Dzelzs vilku" raksturo ekspresīvs vokāls, nepieradināts skanējums, kā arī latviskums – visas grupas dziesmas ir latviski un grupas nosaukums figurē tikai latviski. Varbūt tieši sava stila – latviskas un radošas rokmūzikas izkopšana – ir iemesls, kāpēc viņu mūzikā tautasdziesmas iekļaujas tik brīvi. JJO daiļradi raksturo cilvēka iekšējie piedzīvojumi un salda ironija. Tajā atrodamas arī dziesmas par latviešu folkloras divdomīgākajām epizodēm.

JJO skanējums ir vienkāršs, bet tajā izkopta savdabība. Blakus radošajam vokālistam, kurš komponējis mūziku arī filmām un teātra izrādēm un taustiņinstrumentālistam Kasparam Tobim, kas ir pieredzējis elektroniskās mūzikas mākslinieks, pievienojusies Ieva Strode, kura savu personīgo vijoļspēles un dziedāšanas stilu attīstījusi, spēlējot latviešu dančus.

Vēl pirms JJO grupa "Dzelzs vilks" izdevusi divus latviešu tautasdziesmu iedvesmotus albumus, kā arī vienojusies sadarbībā ar ebreju mūzikas grupu Forshpil, kā rezultātā tapis albums BORSH. Taču tagad JJO ir patstāvīgs ansamblis, kas aktīvi koncertē, sakausējot senas tautasdziesmas ar stāstiem no mūsdienām.

 

Juris Kaukulis – balss, ģitāra

Artis Orubs – sitaminstrumenti

Kaspars Tobis – sintezatori

Ieva Strode – balss, vijole

Valērijs Cīrulis – balss, mandolīna

Andris Veinbergs – kontrabassLauma Bērza © LMIC, 2018