LMIC radio

Kristaps Vanadzinsh trio

Kristaps Vanadziņš – viens no spožākajiem Latvijas mūsdienu džeza pianistiem, kurš mūzikas telpā atgriezis arī džeza trio sastāvus. Vanadziņa džeza ansambļu repertuārā vienmēr saplūst vairāki žanri, spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes.

Pirmā Vanadziņa trio pirmsākumi meklējami 2007. gadā, kad pēc Grand Prix iegūšanas džeza mākslinieku konkursā “Sony Jazz stage”, Kristaps aicina kopā pirmo sastāvu ar nosaukumu The New trio. Mūziķu vidū ir Andris Buiķis pie bungām un Staņislavs Judins pie kontrabasa. Trio sniegums dzirdams 2009. gadā iznākušajā debijas albumā ar tādu pašu nosaukumu “The New trio”. Albums pārdošanā nonāk arī Zviedrijas mūzikas ierakstu veikalos. Vēlāk, mūziķu ceļiem šķiroties, tiek dibināts jauns trio ar bundzinieku Ivaru Aryutyanu un kontrabasistu Edvīnu Ozolu. 2011. gadā šis sastāvs ieraksta studijas albumu “Himalaj”.

 Pašreizējo sastāvu veido ilggadēji džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 2016. gadā iznāk klavieru solo albums “Piano Improvisations”.  Tajā dzirdamā mūzika ir pilnībā improvizēta studijā ieraksta tapšanas laikā. Šī iecere kalpo par pamatu koncertprogrammai “Portreti’, kurā klausītāji tiek iesaistīti un darbojas līdzi radīšanas procesam. Albumu aktualitātes noslēdz 2012. gada pavasarī gaidāmā ierakstu kompānijas “Jersika Records” paspārnē izdotā trio skaņu plate. Tā būs pieejama arī digitālā versijā.

 Kristaps Vanadziņš darbojies kā mūziķis un producents vairākos ierakstos. 2020 gadā producējis divus lieliskus ierakstus: Jolantas Gulbes - Paškevičas “Gaisma krīt” un Ievas Kerēvicas albuma “Centerwise” izdošanu. Teju 10 gadu garumā Kristaps bijis līdzdalīgs muzikālajā un dejas ikgadējā koncertšovā ‘’Cabaret’’ sagatavošanas procesos. Vairākus gadus darbojas arī kā mākslinieciskais vadītājs Dailes nama mūzikas salonā, kur veidotas virkne populāru programmu, piemēram, programma veltīta Luiss Ārmstrong un džeza mūzikas pionieriem, “Amerikas dziesmu grāmata” – programma kopā ar Daumantu Kalniņu. Programma “Rio Deženeiro saule”, kas veltīta pasaulīgi skaistajam bosa nova žanram.

 Kristaps Vanadziņš zināms kā studijas mūziķis un komponists vairākos projektos: mūzikas nama “Daile” producētajā izrādē par Frici Bārdu, komponējot koncertprogrammas Jolantai Gulbei – Paškēvicai un Ievai Kerēvicai un Daumanta Kalniņa kvintetam. Viņa radošajā pūrā atrodama mūzika koriem un dažādu sastāvu kameransambļiem.

 Kristaps Vanadziņš uzstājies un sadarbojies kopā ar tādiem ārzemju mūziķiem kā Esbjõrn Svennson, China Moses, David Kikoski, Marius Aleksa, Lauren Field un Fred Borey. Šobrīd Kristaps strādā kā koncertējošs mūziķis un sadarbojas ar Maestro Raimondu Paulu, Donu, Daumantu Kalniņu, Lindu Leen, Mārtiņu Braunu, Borisu Rezņiku, Ievu Kerēvicu, Mārci Auziņu, Intaru Busuli, Raimondu Tigulu, kā arī starptautiski ar Denisa Paškeviča kvartetu.