Liepājas Simfoniskais orķestris
Liepājas simfoniskā orķestra pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad Liepājā tika dibināta Baltijā pirmā filharmonija, un tajā - orķestris. Pēc Otrā pasaules kara orķestra darbību atjaunoja Liepājas mūzikas vidusskolas paspārnē, daudzus gadus orķestris muzicēja skolas ilggadējā direktora un diriģenta Valda Vikmaņa vadībā. 1986. gada nogalē orķestris ieguva profesionāla orķestra statusu, bet 2010. gadā - valsts orķestra statusu.
Par pirmo Liepājas simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Mihails Orehovs, kurš ar to strādāja no 1988. līdz 1991. gadam.
Nozīmīgs posms orķestra vēsturē bija laiks no 1992. līdz 2009. gadam, kad tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents bija Imants Resnis, kurš būtiski paplašināja orķestra darbības diapazonu. Līdztekus koncertiem Liepājā, Rīgā un citās Latvijas pilsētās, orķestris regulāri devās ārzemju viesturnejās. Tieši Imanta Rešņa iedvesmota Liepājas pilsēta uzsāka koncertzāles “Lielais dzintars” projektēšanu, lai beidzot - 2015. gada novembrī – to atklātu ar Liepājas simfoniskā orķestra svinīgo koncertu.
Par vienu no nozīmīgākajiem un ilgtspējīgākajiem festivāliem Latvijā ir kļuvis Imanta Rešņa 1993. gadā iedibinātais Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kurā viesojušies ap 170 pianistu no vairāk kā 30 valstīm. Sākot ar 2016. gadu festivāls pārtapa par Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, un nu aicina uz Liepāju arī daudzu citu instrumentu virtuozus un izcilus dziedātājus.
2010. gadā par festivālu pārtapa jau sešdesmitajos gados aizsāktais koncertcikls “Liepājas vasara”, un nu tajā skan gan simfoniskie, gan kamermūzikas koncerti orķestra mūziķu sniegumā.
No 2010. līdz 2017. gadam Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs bija Atvars Lakstīgala. Orķestris turpināja sadarboties ar vadošajiem Latvijas solistiem, muzicēt daudzās Latvijas pilsētās, sniedza koncertus Baltijas valstīs, kā arī ar koncertturnejām viesojās Ķīnā, Japānā, Indijā, Grieķijā un Azerbaidžānā. Šajā laikā orķestrim izveidojās cieša sadarbība ar ierakstu izdevniecībām „Toccata Classics”, „Wergo” un „Odradek Records”, kura izdotajam albumam “Kurzemes skaņa” (“Kurland Sound”) “BBC Music Magazine” veltīja sajūsminātus vārdus: “Tā ir spirdzinoša latviešu mūzikas izlase, kurā elpu aizraujoši un gluži operiskā intensitātē spoži apvienojas austrumu kolorīts un rietumnieciska sonorika.”
Liepājas simfoniskā orķestra repertuārā latviešu mūzikas vienmēr ir bijis daudz, mūsu komponistu daiļrades veicināšanu un popularizēšanu orķestris veicis ar neizsīkstošu misijas apziņu gan Imanta Rešņa, gan Atvara Lakstīgalas vadībā. Ir pasūtināti neskaitāmi jaundarbi, notikuši ne tikai pirmatskaņojumi, bet arī ieskaņojumi gan pašmāju, gan ārzemju ierakstu kompānijās. Liepājas simfoniskais orķestris to dara ar vērienu – kā piemēru varētu minēt septiņu gadu laikā (no 2011. līdz 2017.) tapušo monumentālo “Liepājas koncertu” ciklu ar divpadsmit jaundarbu pirmatskaņojumiem. Autoru vidū – Platons Buravickis, Rihards Dubra, Andris Dzenītis, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, Kārlis Lācis, Arturs Maskats, Kristaps Pētersons, Santa Ratniece, Vilnis Šmīdbergs, Andris Vecumnieks, Rihards Zaļupe. Orķestra jaunāko projektu vidū minams arī Latvijas simtgades simfoniju cikls.
Liepājas simfoniskais orķestris divreiz ir saņēmis Lielo mūzikas balvu, bet sešas reizes - Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu.
Kopš 2017. gada Liepājas simfonisko orķestri vada Gintars Rinkēvičs.
LMIC 2020