LMIC radio

Perpetuum Ritmico

“Perpetuum Ritmico”, pirmais latviešu sitaminstrumentu ansamblis, aktīvi koncertē no 2014. gada. Tajā spēlē Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis un Ernests Mediņš - koncertējoši sitaminstrumentālisti, kas izglītojušies gan Latvijā, gan ārzemēs..

Par sevi “Perpetuum Ritmico” saka: “Mūsu apvienību raksturo aizrautība, atraktivitāte, profesionalitāte un domas lidojums. Savos priekšnesumos mēs apvienojam ļoti dažādus mūzikas virzienus, izmantojot ārkārtīgi plašu sitaminstrumentu paleti. Ansambļa repertuārs plešas no folkloras līdz avangardam, ar klasiskās mūzikas bagāžu - cauri laicīgajiem populārās kultūras stiliem.”

2016. gadā Siguldas “Baltajā flīģelī” notikušais ansambļa koncerts “Vasks un uguns” tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”, savukārt viņu radītā mūzika Leļļu teātra izrādei “Salātlapiņa” – 2018./2019. gada sezonas “Spēlmaņu nakts”  balvai kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors”.

“Perpetuum Ritmico” repertuārā ir Pētera Vaska, Madaras Pētersones, ansambļa dalībnieka Guntara Freiberga, kā arī Stīva Reiha, Džona Keidža, Keiko Abes, Tobiasa Brūstrēma, Eliota Kola un daudzu citu komponistu mūzika. Viņi rada arī paši savas oriģinālmūzikas performances. Ansamblis ir sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. 

Ansamblis “Perpetuum ritmico” ir uzstājies daudzviet Latvijā, kā arī Lietuvā. 

LMIC 2020