LMIC radio

Very Cool People

(30.11.2002 )

Mūzikā galvenais ir darīt, darīt to ar degsmi, patiesi un ar tīru sirdsapziņu pēc iespējas augstākā kvalitātē! (Elvijs Grafcovs)

Very Cool People ir instrumentālās mūzikas grupa, kas par sev tuvāko sauc jazz-funk un fusion stilistiku. Aktīvi koncertē kopš 2007. gada, kad grupu dibināja ģitārists Elvijs Grafcovs. VCP lielākoties atskaņo savu oriģinālmūziku, cenšoties to padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram.

2009. gada jūnijā puiši laida klajā savu debijas albumu ar nosaukumu Very Cool People, kurš Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” tika nominēts divās kategorijās – “Labākā debija” un “Labākais instrumentālais albums”. Trīs gadus vēlāk VCP prezentēja otro studijas albumu Cruising In The Trolley, kas “Zelta Mikrofonam” tika nominēts kategorijā “Labākais džeza albums”. 2015. gada septembrī mūziķi iepazīstināja ar trešo albumu Funkology, kur pirmo reizi ieskaņojumos piedalījās dziedātāji. Ieraksts saņēmis nomināciju “Labākais džeza un blūza albums” Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā. 2017. gadā grupa laida klajā kompaktdisku Heya Some Kind of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas, gada nogalē to prezentējot arī vinila formātā. Albumā iekļautie skaņdarbi ir simbioze starp dažādiem un grupas mūziķu skatījumā diez gan radniecīgiem mūzikas stiliem – fanku, klezmeru, balkānu, latviešu tautas un džeza mūziku. Arī šis VCP albums nominēts “Zelta Mikrofonam” kategorijā “Labākais džeza albums”.

VCP uzstājusies vairākos starptautiskos festivālos Latvijā un ārpus tās robežām, desmit gadu laikā priecējot klausītājus vairāk nekā 400 koncertos. Attīstīta sadarbība ar dažādiem viesmāksliniekiem, kas, pēc VCP domām, iespaido un paplašina vienam otra redzesloku un padara mūziku interesantāku.

Anete Ašmane © LMIC, 2018