LMIC radio

Aigars Raumanis

(07.01.1997 )

saksofons

Saksofonists Aigars Raumanis ieguva Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2019 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2018. gadā viņš ieguva Eiropas Saksofonu foruma “Grand Prix” un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas un LMT gada balvu, bet 2019. gadā uzvarēja VII Starptautiskajā Stokholmas mūzikas konkursā.

Aigars Raumanis aktīvi koncertē gan kā solists, gan saksofonu kvartetā “Atomos”, Baltijas jūras saksofonu kvartetā, “Trio Tresensus” un “Trio Con Brio”. Viņš ir muzicējis teju visu vadošo Latvijas orķestru sastāvos, bet solista ampluā saspēlējies ar "Sinfonietta Rīga", “Sinfonia Concertante”, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, Orķestri “Rīga” un NBS putēju orķestri, tāpat Latvijas Radio kori. Viņš ir uzstājies visos Latvijas novados un visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.

Aigara Raumaņa repertuārs ir ļoti plašs, ietverot vairāku tieši viņam rakstītu jaundarbu pirmatskaņojumus - Platona Buravicka Koncertu saksofonam un orķestrim “Plastmasas temperatūra”, Paula Dambja “Blaumanis brauc uz Brakiem” saksofonam un orķestrim, Andra Dzenīša skaņdarbu saksofonam “Pierrot”. Aigars ir piedalījies arī Andra Vecumnieka, Artura Maskata, Alvila Altmaņa u.c. komponistu darbu atskaņojumus. Viņš arī pats komponē.  

Aigars Raumanis studē Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Arta Sīmaņa un Erasmus apmaiņas programmas ietvaros Helsinku Sibēliusa akadēmijā prof. Jonatana Rautiolas klasē.  Saksofona spēli viņš ir mācījies arī pie Oskara Petrauska. Helsinku Sibēliusa akadēmijā Aigars Raumanis apgūst arī ērģeļu un kanteles spēli. 

LMIC 2020

Foto - Jānis Bērziņš