LMIC radio

Alvils Altmanis

(01.07.1950 )

Mani brīvu dara tas, ka nesalīdzinu sevi ar citiem.

 

 

Komponists, mūziķis un pedagogs Alvils Altmanis dzimis 1950. gada 1. jūlijā Jelgavas rajona Sidrabenes pagastā. Klarnetes spēli mācījies Jelgavas bērnu mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas vidusskolā pie Jūlija Grūtupa. Absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju (šodien – JVLMA) klarnetes (1986–1990) un kompozīcijas (1991–1995) specialitātē.

Kopš 1986. gada Alvils Altmanis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieks, spēlē klarneti un basklarneti. Strādājis par klarnetes spēles pedagogu Dobeles mūzikas skolā (1979–1982), Jūrmalas mūzikas vidusskolā (1985–1989), pasniedzis kompozīciju Jelgavas mūzikas koledžā (1995–1998), bijis Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības akadēmijas mūzikas fakultātes docētājs (1996–2004), kopš 2000. gada ir klarnetes un saksofona spēles pedagogs Ulbrokas mūzikas un mākslas skolā.

Sniedzis solokoncertus Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā solists koncertējis kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Ventspils, Jelgavas un Rēzeknes mūzikas koledžu orķestriem. Spēlējis pūtēju orķestrī "Rīga", Latvijas Radio džeza orķestrī, Jelgavas bigbendā "Gamma". Piedalījies džeza mūzikas konkursos un festivālos. Latvijas Radio ierakstījis daudz skaņdarbu klarnetei un basklarnetei.

Festivālā "Liepājas dzintars" 1981. gadā saņēmis balvu kā labākais instrumentālists. Vēl būdams kompozīcijas nodaļas students, Alvils Altmanis ieguva 1. vietu starptautiskajā kompozīciju konkursā Enshedē, Holandē. Viņš ir arī vairāku Latvijas mēroga konkursu laureāts. Notikuši viņa autorkoncerti Rīgā un citās pilsētās – Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā. Mūzika skanējusi arī ārzemēs: Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Somijā, Čehijā, Holandē, Skotijā, ASV.

Alvils Altmanis ir viens no nedaudzajiem latviešu komponistiem, kas pārzina gan akadēmiskos žanrus, gan džeza mūziku, jo pats spēlē arī saksofonu. Tāpēc viņš vienlīdz brīvi spēlē, komponē, aranžē un improvizē dažādās mūzikas jomās un dažādos sastāvos. Kopš 1994. gada Alvils Altmanis ir Latvijas Komponistu savienības biedrs.

Ligita Ašme, Mārīte Dombrovska © LMIC