LMIC radio

Andris Poga

(29.06.1980 )

diriģents

​​Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas.​ No 2007. līdz 2010. gadam viņš bija orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Bet jau 2007. gadā par koncertu ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Andris Poga ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada debija”.

“Andra Pogas interpretācijas izceļas ar dziļumu, grodumu, pamatotību. Viņa žestos nav teatrālas ārišķības”, raksta Inese Lūsiņa laikrakstā “Diena”.

Viņš ir prasmīgi precīzs laikmetīgo partitūru interprets, viņa vadībā ir notikuši Andra Dzenīša, Ērika Ešenvalda, Lindas Leimanes, Artura Maskata, Rutas Paideres, Jāņa Petraškeviča, Kristapa Pētersona, Gundegas Šmites, Viļņa Šmidberga u.c. autoru simfonisko un vokāli simfonisko darbu pirmatskaņojumi.

Andra Pogas starptautiskā karjera aizsākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova Starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Parīzes orķestrī un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents.

Sākot ar 2021./2022. gada sezonu Andris Poga būs Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. 

Andris Poga ir diriģējis vadošos Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestrus. Pēc pirmās sadarbības atkārtoti uzaicināts diriģēt NHK Tokijas simfonisko orķestri, Vīnes simfonisko orķestri, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas “Gewandhaus” un Cīrihes “Tonhalle” orķestri, Oslo filharmonisko orķestri. Poga uzstājies arī ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Štutgartes Radio simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko simfonisko orķestri, Romas Sv. Cecīlijas Akadēmijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas simfonisko orķestri un Honkongas filharmonisko orķestri, Sidnejas simfonisko orķestri, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Liverpūles Karalisko filharmonisko orķestri.

​​Andris Poga ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģēšanas prof. Viestura Gaiļa klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.

LMIC 2020