LMIC radio

Arvīds Kazlausks

(19.02.1982 )

saksofons

Dzimis Viļņā, kur arī apguvis muzicēšanas pamatus. Ar panākumiem vairakkārt piedalījies valsts konkursos dzimtenē. Kopš 2002. gada studēja J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) prof. A.Sīmaņa saksofona klasē. 2005. gadā šeit ieguvis bakalaura, bet 2007. gadā - arī maģistra grādu. 2003. gadā papildināja savu spēles prasmi Berlīnes mākslas universitātē (prof. J.Ernsts).

Arvīds ir vairāku starptautisko konkursu laureāts /Grand Prix Jurjānu Andreja 3. starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā Rīgā (2005); 1. vieta Hillar Kareva starptautiskajā saksofonistu konkursā Tallinnā (2003); 2. vieta 3. starptautiskajā saksofonistu konkursā “Alps - Adria – Danube” Nova Goricijā (2005)/. 2006. gadā viņš ieguva 1. vietu JVLMA rīkotajā konkursā Labākais studentu kameransamblis (kopā ar pianistu Reini Zariņu), kā arī YAMAHA stipendiju JVLMA rīkotajā koka pūšaminstrumentu konkursā.

Arvīds ir piedalījies meistarklasēs pie Claude Delangle, Daniel Gauthier, Arno Bornkamp, Vincent David un Joel Versavaud. Kā solists ir uzstājies ar Profesionālo pūtēju orķestri Rīga,
Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, orķestri Sinfonia Concertante, valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Lietuvas Valsts simfonisko orķestri.

Arvīds Kazlausks ir arī saksofonspēles pedagogs Jāz. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un docents Lietuvas Mūzikas un Teātra Akadēmijā.