LMIC radio

Aurēlija Šimkus

(02.11.1997 )

klavieres

Pianiste Aurēlija Šimkus par brīdi uz koncertskatuves ir teikusi: “Galvenā nozīme ir nevis tikai impulsivitātei un spēles priekam tajā brīdī, bet gan skaidrai iecerei, kuras realizācijai ir nepieciešama liela mērķtiecība un gribasspēks. Mūziķim ir jābūt lielai pārliecībai, ka tev ir ko teikt mūzikā un ka tas tiešām ir tā vērts, lai tu kāptu uz skatuves”. (“Diena”) 

Aurēlija Šimkus ir piedalījusies festivālos “Interlaken Classics”, “Next Generation Festival”,  “Kisingenes vasara”, Kurta Veila festivālā, Bonnas Šūmaņa festivālā, festivālā “Rītdienas meistari” u.c. Viņa ir muzicējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Kauņas filharmonisko orķestri, Valsts kori “Latvija”, Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, kamerorķestri “Orpheum”, Freiburgas filharmonisko orķestri, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri u.c.

Kad 2019. gadā Aurēlija Šimkus muzicēja Klārai Šūmanei veltītajā Bonnas Šūmaņa festivālā, festivāla rīkotāji īpaši uzsvēra faktu, ka Aurēlija arī komponē, tādējādi velkot paralēles ar jaunās Klāras Šūmanes personību un dzīvesgājumu. 

Starptautiska mēroga ievērību pianistei nesa 2013. gads, kad vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas solo albumu “Scherzo” un žurnāls “Piano News” to atziņa par mēneša albumu. Par savu otro solo albumu “Bach. Ich ruf’ zu dir” ar Baha, Lista un Buzoni skaņdarbiem Aurēlija 2016. gadā ieguva Vācijas Fonoakadēmijas “Echo Klassik” balvu kategorijā “Jaunais mākslinieks”.

Pašu pirmo solo koncertu Aurēlija Šimkus sniedza vienpadsmit gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. 15 gadu vecumā viņa tika uzaicināta piedalīties “KlavierOlymp” konkursā Bādkisingenē, kur ieguva 3. vietu. 2014. gadā viņa saņēma Dortmundes Mocarta biedrības stipendiju, kas nodrošināja iespēju muzicēt daudzviet Vācijā. Topašugad viņa tika uzaicināta piedalīties Epānas Klavieru akadēmijā Itālijā, kur tiek turpinātas pianista Arturo Benedeti-Mikelandželi aizsāktās meistarklašu tradīcijas.

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Aurēlija Šimkus mācījās pie prof. Sergeja Osokina. Kopš 2017. gada viņa mācās Ķelnes Mūzikas un dejas augstskolā pie prof. Klaudio Martinesa Mēnera, kā arī ir piedalījusies Dominika Merlē, Bernda Geckes, Pāvela Gililova, Īena Fontēna meistarklasēs.

LMIC 2020