LMIC radio

Daumants Liepiņš

(02.12.1994 )

klavieres

Daumantu Liepiņu žurnāls “Pianist” nesen ierindoja “Pianistu, kas jādzird 2020. gadā” saraksta pašā augšgalā. Starptautisku ievērību viņš ieguva, uzvarēdams Marijas Kanalsas pianistu konkursā (2019), Ziemeļvalstu pianistu konkursā, Džordžes Enesku Starptautiskajā pianistu konkursā izcīnīdams 2. vietu un iegūdams Žorža Leibensona balvu Starptautiskajā Ženēvas pianistu konkursā (2018), kā arī iegūdams Verbjē festivāla Vendome balvu (2019). 2021. gadā Daumants Liepiņš būs rezidences mākslinieks Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Briselē. 

2017. gadā Daumants Liepiņš ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Viņš pats uzskata, ka līdz šim viņa ceļš mūzikā bijis ļoti viegls. Klavierspēli sācis apgūt piecu gadu vecumā Saldus mūzikas skolā, to turpināja darīt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā.  Kā daudzi Dārziņskolas audzēkņi, jau bērnībā sāka piedalīties pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas. Viņš turpina mācīties Karlstādes universitātes Ingesundas mūzikas augstskolā Zviedrijā pie Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas. 

Koncertos Latvijā jau gadiem var novērot, ka Daumantam ir savs ļoti uzticīgs un profesionāli zinošs atbalstītāju pulks - arī ļoti daudzi Dārziņskolas skolotāji, audzēkņi un citi pianisti. Jo Daumanta interpretāciju kaisme un aizrautība ne tikai savaldzina, bet arī pārliecina - viņa domas un skaņdarba redzējums ir vienmēr skaidrs un patiess. Emocijas un dinamiskās gradācijas viņa spēlē var sasniegt galējās robežas, tomēr daudzslāņainajā formas reljefā vienmēr priecē arī intīmi liriskas atkāpes un reminiscences. Tā vien šķiet, ka pianistam ir svarīgi ne tikai apgūt tekstu, bet aizrakties līdz tā dziļākajai būtībai, atklāt tā virsuzdevumu un vēsti. 

Tuvākajā nākotnē Daumantam Liepiņam plānoti koncerti ne tikai Latvijā, bet arī  Minhenes “Gasteig”,  Katalānijas Mūzikas pilī Barselonā un Enesku festivālā Bukarestē. Viņu gaida arī uzstāšanās Madridē, Bilbao, Granadā un Tenerifē, kā arī Ķīnas tūre. 

Kā solists Daumants jau ir uzstājies kopā ar Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri, Helsingborgas simfonisko orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas Nacionālo simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 

Viņš ir noslēdzis sadarbības līgumus ar “Naxos” un “Steinway” ierakstu firmām, plāno doties koncerttūrē ar Ibērijas pussalas orķestriem, kā arī atklās 2020./2021.gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno koncertsezonu. 

 

LMIC 2020

Foto - Edgars Pohevišs