LMIC radio

Dzintra Erliha

(1981 )

klavieres

 

Pianiste Dzintra Erliha mērķtiecīgi popularizē latviešu komponistu mūziku gan Latvijā, gan ārzemēs, darīdama to gan solo, gan sadarbībā mūziķiem - Maiju Kovaļevsku, Ilonu Meiju, Ivaru Bezprozvanovu, Pēteri Endzeli, Krišjāni Norveli u.c. Viņa ir koncertējusi Latvijā un pasaulē: Brazīlijā, Kanādā, Islandē, Francijā, Somijā, Polijā, Ukrainā, ASV, Austrālijā un citviet, atskaņojot Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Aivara Kalēja, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Santas Bušs u. c. kamermūziku. 

Gan solo, gan sadarbībā ar citiem mūziķiem Dzintra Erliha ir ieskaņojusi vairākus albumus – “Zvaigznes skatiens” (2008) ar Lūcijas Garūtas un Olivjē Mesiāna klaviermūziku, “Kvēlot, liesmot, sadegt” (2010) ar Lūcijas Garūtas vokālo un instrumentālo kamermūziku, “Tilts pār jūrām” (2010) ar latviešu un kanādiešu komponistu kamerdarbiem. Kopā ar flautisti Ilonu Meiju Nacionālajā ierakstu izdevniecībā “Skani” ir ieskaņots albums “Citādas krāsas” (2017) ar Lūcijas Garūtas, Jāņa Mediņa, Artūra Grīnupa, Maijas Einfeldes, Daces Aperānes, Pētera Plakida, Pētera Vaska, Imanta Zemzara, Anitras Tumševicas, Santas Bušs mūziku. Savukārt ar dziedātājiem Maiju Kovaļevsku un Krišjāni Norveli ir izdots latviešu komponistu vokālās kamermūzikas albums “Ar siltu sirdi” (2018). 

Pianiste Dzintra Erliha studēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē. Vairākas reizes devusies skoloties uz Kanādu pie izcilā latviešu pianista Artura Ozoliņa. Papildinājusi zināšanas starptautiskās pianistu meistarklasēs pie profesoriem Lazara Bermana, Barija Duglasa, Viktora Jeresko, Igora Lazko, Filipa Džuzjāno, Birgitas Vollenvēberes, Zjū Hjao Mei, Oļega Mantura, Aldonas Dvarionaites u. c. Studiju gados kļuvusi par laureāti vairākos starptautiskos pianistu konkursos Lietuvā, Itālijā, Kanādā un Francijā. 

Dzintra Erliha ir ieguvusi mākslas zinātņu doktora grādu par promocijas darbu “Lūcijas Garūtas kamermūzika: biogrāfiskais konteksts, stils un interpretācija” (2013). Viņa aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē, viņas publicēto darbu vidū minami: “Lūcijas Garūtas klaviermūzika” (Izdevniecība Musica Baltica, 2007); “Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņu ierakstos” (krājums “Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa katedrai 50”, Izdevniecība Ulma, Rīga, 2009), “Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete” (zinātnisko rakstu krājums “Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais”, Daugavpils, 2009) un citi.

Kopš 2015. gada Dzintra Erliha ir docētāja JVLMA Vispārējo klavieru katedrā, kā arī Instrumenta spēles skolotāju katedrā, kur vada topošo klavierspēles skolotāju bakalaura un maģistra diplomreferātus. 

LMIC 2020