LMIC radio

Elīna Bērtiņa

(1982 )

klavieres

 

Pianiste Elīna Bērtiņa regulāri sniedz koncertus gan kā solomāksliniece, gan tandēmā ar izciliem mūziķiem. Viņas repertuārā ir gan klasicisma un romantisma laikmeta, gan 20.gadsimta klasika.

“Tāpat kā komponista, arī Elīnas prāts ir atvērts visam notiekošajam un jaunajam “, tā pirms Ģērģa Ligeti Klavierkoncerta atskaņojuma teica diriģents Normunds Šnē, raksturojot Elīnu ļoti īsi un precīzi – “drosmes pilnā pianiste”. Gatavību ļauties arvien jauniem izaicinājumiem, apgūstot tehniski un arī emocionāli ļoti sarežģītu laikmetīgo repertuāru Elīna skaidro šādi: “Tā ir neatkārtojama skola, arī izaicinājums un iespēja savā spēlē, uztverē un domāšanā atklāt un iemācīties ko jaunu, kas nebūtu iespējams tradicionālajā repertuārā.”

Kopš 2013. gada Elīna Bērtiņa regulāri koncertē duetā ar čellisti Guntu Ābeli Šveicē un Latvijā, ir muzicējusi kopā ar Ruslanu Viļenski, Ievu Upatnieci, “Trio Spectrum” sastāvā ar Lieni Denisjuku-Straupi un Elīnu Endzeli, u.c.

Viņa ir sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, “Sinfonietta Rīga”, Liepājas simfonisko orķestri, “Sinfonia Concertante”, Olštinas filharmonisko orķestri (Polija). 2017. gada vasarā Dzintaru koncertzālē Elīna Bērtiņa sniedza koncertu ar Vācijas stīgu filharmoniju Volfganga Hentriha vadībā un 2018. gadā pievienojās kolektīvam vasaras tūrē, atskaņojot Mocarta 14. klavierkoncertu Lincā, Saksijas Mocarta festivālā Kemnicā un Pasavas festivālā “Eiropas nedēļa”.​ Viņa vairākkārt piedalījusies Liepājas Pianisma zvaigžņu festivālā.

Elīna Bērtiņa ir atskaņojusi Bēthovena, Šopēna, Vēbera, Ravela, Šimanovska, Britena, Prokofjeva, Ligeti, Šnitkes, Marģera Zariņa, Jura Karlsona, Ilonas Breģes skaņdarbus klavierēm un orķestrim kopā ar diriģentiem Normundu Šnē, Imantu Resni, Atvaru Lakstīgalu, Andri Pogu, Andri Vecumnieku, Tadeušu Voicehovski, Jalčinu Adigezalovu.

​Elīna Bērtiņa mācījās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ligitas Muižarājas un Ilzes Graubiņas, absolvēja JVLMA maģistrantūru Sergeja Osokina klasē. Bijusi 2005. gada JVLMA un Swedbank Gada balvas laureāte. Pateicoties Šveices valdības stipendijai, Elīna turpināja studijas Ženēvas Mūzikas augstskolā, iegūstot mūzikas maģistra grādu izcilā franču pianista Paskāla Devuajona vadībā. Prasmes un zināšanas pianiste papildinājusi pie Mihaila Voskresenska, Daniela Pollaka, Ivana Klānska, Irēnas Ruso, Dominika Merlē, kā arī piedaloties starptautiskos konkursos Latvijā un ārzemēs.

LMIC 2020