LMIC radio

Ieva Ezeriete

(30.05.1963 )

soprāns

Soprāns Ieva Ezeriete ir Latvijas Radio kora dziedātāja un soliste. Bez viņas dzidrās balss nav iedomājami nedz klasiskās, nedz laikmetīgās mūzikas, tostarp vokāli instrumentālu lieldarbu atskaņojumi. 

Ieva Ezeriete ir saņēmusi "Lielo mūzikas balvu 2007" kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Sadarbojusies ar Aigaru Reini, Elīnu Endzeli, Ditu Krenbergu, Ēriku Kiršfeldu, Agnesi Egliņu, orķestri “Sinfonietta Rīga” un daudziem citiem. 

Viņas solo ir krāšņojis Jura Karlsona, Ērika Ešenvalda, Artura Maskata, Santas Ratnieces, Riharda Dubras, Selgas Mences, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Imanta Kalniņa, Pētera Butāna, Nika Gothema u.c. latviešu autoru darbus. Ievas Ezerietes balss skanējusi arī Dziesmu svētku estrādē, izdziedot solo Romualda Jermaka, Selgas Mences un Raimonda Tigula darbos. Viņa ir piedalījusies arī laikmetīgo operu – Volfganga Rīma „Jakoba Lenca” un „Kara daba” iestudējumos.

2017. gadā Nacionālā ierakstu kompānija “SKANI” laida klajā albumu “Cantus Annae. Rīgas Doma ērģeles un kamermūzika”, kurā bija iekļauti arī tieši Ievas Ezerietes balsij komponēti Santas Ratnieces un Riharda Dubras opusi. Viņas solo skan arī somu “Ondine” izdotajos Ērika Ešenvalda un Valentīna Silvestrova mūzikas albumos. 

LMIC 2020