LMIC radio

Iveta Cālīte

klavieres

Pianiste Iveta Cālīte aktīvi koncertē solo un ir pieprasīta mūziķe dažādos kameransambļos Zviedrijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā. Spēlējusi Mocarta klavierkoncertu ar Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas stīgu orķestri, ko diriģēja Stokholmas Radio orķestra pirmais čellists Ūla Karlsons, un izcīnījusi iespēju spēlēt Ravela Solmažora klavierkoncertu ar akadēmijas simfonisko orķestri un Danielu Blendulfu pie diriģenta pults.
Iveta piedalījusies dažādos mūzikas festivālos — Stockholm Piano Festival 2015, Debussy 100, Musik vid Siljan 2018 Stokholmas Jaunās operas laikmetīgās mūzikas ansambļa sastāvā, Mocarta operas “Teātra direktors” uzvedumos Zviedrijas ziemeļos. Sniegusi koncertus ar “Latvijas jaunajiem kamermūziķiem” un ar šo apvienību ieskaņojusi Šostakoviča Klavierkvintetu Latvijas Radio I studijā.
Iveta mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, studējusi Alfrēda Korto Mūzikas augstskolā Parīzē un Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā, kur ieguvusi maģistra grādu un solista diplomu. Iveta ir Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Zviedrijas brīvmūrnieku ordeņa stipendiāte.