LMIC radio

Kristīne Adamaite

(11.01.1971 )

ērģeles

 

“Jā, ērģeles ir dārgs instruments. Un mēs esam trūcīga valsts. Bet mums ir talantīgi ļaudis. Un jaunieši, kas joprojām grib mācīties.” 

 

Tā Kristīne Adamaite raksta Venstpils mūzikas vidusskolas mājaslapā. 2015. gadā viņa uzsāka šīs skolas ērģeļklases izveidošanu un nu ir tās vadītāja. Kristīne māca ērģeļspēli arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ir Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas draudzes ērģelniece. Ilgus gadus (1996-2019) viņa bija Rīgas Anglikāņu baznīcas draudzes ērģelniece, kā arī mācīja ērģeļspēli Lutera akadēmijā.

Viņu raksturo kā “uzticamu un iedvesmojošu cīņubiedri visiem daudzajiem koriem un solistiem, kas aicina Kristīni uz kopīgas muzicēšanas piedzīvojumiem”. 2014. gadā Kristīne Adamaite ieguva Lielo mūzikas balvu  kategorijā “Par darbu ansamblī”.  Un nemainīgi turpina daudz un daudzveidīgi muzicēt kopā gan ar solistiem (Artis Sīmanis, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Gunta Gelgote, Inga Šļubovska-Kancēviča, Ēriks Kiršfelds u.c.), gan koriem (“Latvija”, Latvijas Radio koris, “Kamēr…”, “Balsis”, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”) un orķestriem (LNSO, “Kremerata Baltica”, Ventspils kamerorķestris). 

Kristīnes Adamaites koncertos ļoti bieži skan latviešu mūzika. Un tikpat bieži tie ir pirmatskaņojumi - Riharda Dubras, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Jura Karlsona, Georga Pelēča, Andreja Selicka, Pētera Vaska, Imanta Zemzara un daudzu citu komponistu darbi. 

Kristīne Adamaite ne tikai piedalās visos nozīmīgākajos ērģeļmūzikas festivālos Latvijā, bet arī pati ir iedibinājusi jaunu tradīciju – Ventspils ērģeļu dienas, kurās notiek gan meistarklases, gan koncerti. 2020. gada sākumā intervijā LR 3 “Klasika” Kristīne teica: “Ventspils Ērģeļu dienas tad arī būs veids, kā mēs dalīsimies. Tās būs trīs dienas ar intensīvu dzīvi ap ērģelēm. Protams, modelis ņemts, iedvesmojoties no citām vietām Eiropā, kur šāda tradīcija jau ilgstoši ir kopta un kur pati un mani kolēģi regulāri braucam."

Maģistra grādu ērģeļspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Kristīne Adamaite ieguva 2002. gadā (prof. Larisas Bulavas klase), pirms tam absolvējot docētājas Leldes Paulas klavieru klasi (1994). Viņa ir papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē pie profesora Heisa van Shonhovena (Gijs van Schoonhoven). 

​Kristīne Adamaite ir koncertējusi daudzās Eiropas valstīs, Krievijā, Austrālijā, ASV un Kanādā.

LMIC 2020