LMIC radio

Linda Leimane

(20.01.1989 )

Mūziku visā tās īstumā nevar redzēt, bet, ja man būtu jāpierāda acīm, ka ir mūzika, norādītu tām uz Ogista Rodēna dinamisko brīnumu Elles vārti - caur to runā dzīvība tik patiesi, ka, šķiet, arī skan. Skaņa ir smalks tīrradnis, no kā var veidot savus žestus, skulptūras, konstruktīvas celtnes. Tajos, savukārt, var iemiesot sajūtas, domas vai veselas idejas. Jo vairāk meistarības sevī slīpē, jo vairāk izteiksmes brīvības gūsti.

Linda Leimane dzimusi 1989. gada 20. janvārī Dobelē. Apguvusi klavierspēli Dobeles mūzikas skolā. Absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas mūzikas vēstures un teorijas nodaļu (2004–2008), kur mācījusies kompozīciju pie Tamāras Kalnas un Andra Dzenīša. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kompozīcijā pie Rolanda Kronlaka (2008–2013), ieguvusi arī maģistra grādu. Erasmus studentu apmaiņas ietvaros studējusi kompozīciju un elektroakustisko mūziku Francijā, Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā Lionā (Le Conservatoire national supérieur musique et danse de Lyon, 2012/2013) pie pasniedzējiem Mikēles Tadini (Michele Tadini), Fransuā Ru (François Roux) un Robēra Paskāla (Robert Pascal), kuru vadībā uzrakstījusi pirmo darbu simfoniskajam orķestrim Panel 5 un paralēli attīstījusi elektroakustiskās mūzikas projektus, kas izskanējuši gan Lionā, gan arī Latvijā (festivālā "Skaņu mežs" un izstādē "Rīgas Dzejas karte II"). Bijusi komponista Mikēles Tadīni asistente skaņas izpētes centrā Agon Milānā un Parīzē, piedalījusies daudzās Eiropas meistarklasēs. Papildinājusies vairākos Starptautiskajos jauno komponistu meistarkursos Mazsalacā, kā arī ISA meistarklasēs Austrijā pie Jana Robēna (Yann Robin, 2014). Ieguvusi pirmo vietu Pētera Vaska kompozīciju konkursā (2012, 2014). Saņēmusi Tālivalža Ķeniņa balvu (2013). Simfoniskais darbs Panel 5 iekļauts Radio 3 "Klasika" Top 10 gada jaundarbu kategorijā (2013). Darbi atskaņoti Latvijā, Francijā un Austrijā. 

Linda Leimane savā radošajā darbībā fokusējas uz žesta un fizikalitātes fenomenu skaņā. Komponistes darbu klāstā ir skaņdarbi orķestriem, lieliem ansambļiem, kameransambļiem un solistiem elektroakustiskos projektos, balets. Viņa eksperimentē elektroniskajā mūzikā un sadarbojas ar citu mediju māksliniekiem. Nominēta Lielajai Mūzikas balvai par skaņdarbu "Dialexica" (2018) kategorijā "Gada jaundarbs". Lindas Leimanes mūzika atskaņota Latvijā, Igaunijā, Francijā, Itālijā, Šveicē, Austrijā, Zviedrijā, Nīderlandē un Austrālijā, Krievijā, ASV.

© LMIC