LMIC radio

Magdalēna Geka

(16.10.1992 )

vijole

Vijolniece Magdalēna Geka Latvijā un ārzemēs pazīstama ar savu harismu, muzikālo aizrautību, enerģiju, spozmi un nu jau arī ar paliekošu interesi alta spēlē. 2025. gada 24. janvārī latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā Magdalēna Geka kopā ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē pirmatskaņojusi Jāņa Petraškeviča vijoļkoncertu vārdi ar izzudušiem burtiem, 2024. gada 18. oktobrī Jaunās mūzikas festivālā Arēna to pašu interpretu sastāvā pirmatskaņojusi Platona Buravicka vijoļkoncertu Vakuuma domēni, sniegusi pirmās versijas arī Santas Bušs, Matīsa Čudara, Asijas Ahmetžanovas (Latvija / Šveice), Kamilas Pepānas (Francija), Gabriela Sivaka (Argentīna) jaundarbiem. Kopā ar pianistu Kišinu Nagai ieskaņotas Bēlas Bartoka sonātes un rapsodijas, kopā ar pianisti Ivetu Cālīti ieskaņotas Maijas Einfeldes sonātes.

Daudzu starptautisku konkursu laureāte un daudzu nozīmīgu muzikālo vienību (Francijas Radio filharmonijas orķestris, Parīzes orķestris, kamerorķestris Kremerata Baltica, Orchestre Hexagone, Ensemble Appassionato) dalībniece, koncertmeistare, atskaņojuma vadītāja ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā vijoles un kameransambļa specialitātē un Mākslinieka diplomu gan Parīzē, gan Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā. Kā soliste uzstājusies ar dažādiem orķestriem Latvijā, Francijā, Vācijā un Ukrainā. Līdzdibinājusi klavieru trio Sōra, izveidojusi festivālus Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem un Ventspils kamermūzikas dienas. Kopš 2022. gada Magdalēna Geka ir izcilā franču stīgu kvarteta Akilone pirmā vijolniece, kopš 2024. gada – Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertmeistare.

Mūziķes panākumu klāstā ir trīs nominācijas Vācijas skaņu ierakstu balvai Opus Klassik un divas nominācijas Lielajai mūzikas balvai – kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2014) un Par izcilu interpretāciju (2020).

@LMIC, 2025