LMIC radio

Magdalēna Geka

(16.10.1992 )

vijole

Vijolniece Magdalēna Geka plaši koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties tādās vietās kā Vigmorzāle Londonā, Parīzes filharmonija, Herkulesa zāle Minhenē. Latvijas publikai viņas vārds zināms kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2014. gada rudenī, kam sekoja nominācija Lielajai mūzikas balvai. Magdalēna otrreiz nominēta Lielajai mūzikas balvai 2020. gadā par kamermūzikas programmu ar pianistu Georgu Kjurdianu.
Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un kā soliste atskaņojusi tikpat kā visu nozīmīgāko vijoļmūzikas repertuāru ar dažādiem orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā. 2015. gadā dibinājusi klaviertrio “Sōra”, kas ar lieliem panākumiem piedalās Eiropas nozīmīgākajos kamermūzikas festivālos, toskait Verbjē festivālā Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā vai forumā “Trakās dienas” Francijā. 2013. gadā Magdalēna dibināja festivālu “Jaunie Latvijas kamermūziķi — Saulkrastiem”, savukārt 2015. gadā — “Ventspils kamermūzikas dienas” ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā.
Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā Augstākajā Mūzikas un dejas konservatorijā vijoles un kameransambļa specialitātē. Kā orķestra mūziķe spēlējusi Kremerata Baltica un Francijas Radio filharmoniskajā orķestrī. Īpaši nozīmīgi Magdalēnai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap trīsdesmit jaundarbu, cieši sadarbojoties ar komponistiem Platonu Buravicki, Santu Bušs, Asiju Ahmetžanovu un Gabrielu Sivaku (Argentīna).