LMIC radio

Mārtiņš Zilberts

(08.12.1977 )

klavieres

Pianists Mārtiņš Zilberts ir viens no visaktīvāk koncertējošiem koncertmeistariem, daudzu kamermūzikas projektu dalībnieks. 

Būdams Latvijas Nacionālās operas galvenais koncertmeistars, viņš regulāri piedalās Latvijas Nacionālās operas rīkotajos kamermūzikas koncertos, uzstādamies kopā gan ar izciliem vokālistiem, kuru vidū bijuši Inga Kalna, Liene Kinča, Kristīne Opolais, Aleksandrs Antoņenko, Jānis Apeinis, Egils Siliņš, gan instrumentālistiem – Ditu Krenbergu, Alekseju Dogadinu, Kristīni Blaumani, Juriju Savkinu un Ivaru Bezprozvanovu. 

Mārtiņš Zilberts spēlē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra  trio, Latvijas Nacionālās operas trio, kā arī duetā ar dzīvesbiedri čellisti Daci Zālīti. Viņš muzicē vairākos paša izveidotos ansambļos – “Undertango”, “Brokastis četratā”, “Gosti”. Viņš ir piedalījies vairākās koncertprogrammās, kas tapušas sadarbībā ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Kā solists viņš ir uzstājies ar Latvijas Nacionālās operas orķestri, piedalījies arī baleta un operu uzvedumos (Morisa Ravēla “Bērns un burvības”, Artura Maskata “Bīstamie sakari”).

2019.gadā Mārtiņš Zilberts kopā ar tēvu - leģendāro koncertmeistaru Venti Zilbertu - aizsāka koncertu ciklu „Visas Alfrēda Kalniņa solodziesmas”. Viņš ir piedalījies arī Jāzepa Vītola, Jāņa Ķepīša, Līgas Celmas-Kursietes, Andra Dzenīša, Artura Maskata, Georga Pelēča, Platona Buravicka, Pētera Butāna, Pētera Plakida, Imanta Kalniņa u.c. latviešu komponistu mūzikas atskaņojumos, tostarp - pirmatskaņojumos.

2018. gadā Mārtiņš Zilberts saņēma Operas fonda balvu “Par izcilu mākslinicisko sniegumu”. Kad viņš tika nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2019 kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”, Latvijas Radio 3 “Klasika” Mārtiņš Zilberts teica: “Man patīk iespēja ar citiem mūziķiem mijiedarboties, kaut ko piedāvāt no sevis un milzum daudz ko saņemt pretī - gan enerģijas ziņā, gan arī mākslinieciskās idejas.” 

Mārtiņš Zilberts 2000. gadā absolvēja prof. Arņa Zandmaņa klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet maģistra grādu ieguva kameransambļa specialitātē, absolvējot prof. Guntas Sproģes (tagad Rasas) klasi. Kopš 1999. gada viņš ir Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, kopš 2009. gada – docents Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā.