Platons Buravickis
(10.05.1989 )
Jau kopš agrās bērnības mūzika kļuva par manu ticību. Sākot ar to momentu, kad es pirmo reizi pieskāros klaviertaustiņiem, es apjēdzu un izjūtu mūzikas spēku: es saprotu – XXI gadsimtā, profesijai Mūziķis jākļūst par dominējošo profesiju, tāpat kā profesija Militārists bija dominējošā XX gadsimtā. Ja karš ir ceļš cilvēces nāvei, tad Mūzika – ceļš cilvēces uzvarai, ceļš dzīvei un tālākai attīstībai. Komponistam un vispār mūziķim ir ļoti liela atbildība, tāpat kā arhitektam un celtniekam; tikai, atšķirībā no pēdējiem, novērtēt mūzikas radītāju atbildību ir grūtāk, jo rezultāts nav redzams uzreiz pēc viņu darba beigšanas sakarā ar to, mūzikas radītāju atbildība ir lielāka. Kopš tā laika, kad es uzrakstīju pirmo noti, es nolēmu, ka izdarīšu visu, lai cilvēki vairāk klausītos Mūziku, lai būtu tuvāk tai, tuvāk uzvarai. Nolēmu, ka izdarīšu visu, lai cilvēce pēc tam, kad mūzikas radītāja darbs ir pabeigts, ātrāk spētu novērtēt ne tikai tā skanējumu, bet arī tā atbildīgo ieguldījumu cilvēka dvēseles un ego veidošanā. Cilvēcei ir jāatver sevi mūzikai un jāatrod tajā sevi.
Komponists un pianists Platons Buravickis dzimis 1989. gada 10. maijā Rīgā. Beidzis Rīgas 5. mūzikas skolu (1998–2002, kompozīcija pie Viļņa Šmīdberga), Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas taustiņinstrumentu nodaļu (2002–2007, kompozīcija pie Pētera Vaska). Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur studējis kompozīciju pie Selgas Mences (2009–2013, bakalaura grāds; 2014–2015, maģistra grāds). Kopš 2007. gada papildinājis zināšanas pie daudziem pedagogiem: piedalījies algoritmiskās kompozīcijas kursos pie Ahima Bornhofta (Achim Christian Bornhoeft), elektroakustiskas kompozīcijas kursos pie Rolanda Kronlaka, kompozīcijas meistarklasēs pie Dītera Maka (Dieter Mack), Aleksandra Čaikovska, Kristiāna Volfa (Christian Wolff), Ričarda Kemerona-Volfa (Richard Cameron-Wolfe), Eda Beneta (Ed Benett), elektroakustiskās mūzikas meistarklasēs pie Lamberto Kočjoli (Lamberto Coccioli), Džeimsa Bulloka (James Bullock).
Saņēmis Nika Gothama Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2014./2015. akadēmiskajā gadā. Darbi godalgoti kompozīciju jaunrades konkursā (1. vieta – 1999, 2007) un Pētera Vaska kompozīciju konkursā (2. vieta, 2012 un 3. vieta, 2014). Mūzika atskaņota festivālos "Skaņu mežs", "Dominante", Survival Kit 5, Art and Communication, "Arēna", "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" u.c. Kopš 2015. gada ir Latvijas Komponistu savienības biedrs.
Strādājis par mūzikas teorijas skolotāju Juglas Mūzikas skolā (2011–2013) un mūzikas skolotāju Rīgas klasiskajā ģimnāzijā (2011–2014). Kopš 2013. gada ir kompozīcijas un mūzikas programmēšanas pasniedzējs Jelgavas Mūzikas vidusskolā.
Mārīte Dombrovska © LMIC, 2015