LMIC radio

Rolands Kronlaks

(20.03.1973 )

Šobrīd ir mūzikas zelta laikmets. Atklājumu eiforijas, stilistisko virzienu cīņu un dogmu periods ir beidzies. Komponisti var izmantot visu vēsturisko pieredzi konkrētiem muzikāliem mērķiem, brīnišķīgas iespējas paver jaunās tehnoloģijas... Cits jautājums, kā aptvert visas šīs iespējas, vēl cits – kā atrast tajās savu unikālo balsi.

Rolands Kronlaks dzimis 1973. gada 20. martā Liepājā. Mācījies kompozīciju pie Tamāras Kalnas Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Ģederta Ramana klasē, kuru beidzis ar bakalaura diplomu (1996), pēc tam Jura Karlsona klasē (maģistra grāds 2002). Beidzis kompozīcijas un elektroniskās mūzikas kursu IRCAM (Skaņas izpētes un sintēzes institūtā) Parīzē, kur kompozīciju studēja pie Filipa Irela (Hurel). Laika posmā no 2004. līdz 2006. gadam studējis Hanns Eisler Mūzikas akadēmijā Berlīnē kompozīciju pie Hanspētera Kiburca (Kyburz) un elektroakustisko mūziku pie Volfganga Hainigera (Heiniger). Apmeklējis arī vairākus jaunās mūzikas seminārus un meistarklases Krievijā, Nīderlandē, Meksikā un Francijā. Rolanda Kronlaka mūzika ir skanējusi koncertos un festivālos Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Nīderlandē, Vācijā un Francijā. To atskaņojuši tādas muzikālās vienības kā Nouvel Ensemble Moderne, Nieuw Ensemble, Court-Circuit, Latvijas Radio koris, Sinfonieta Rīga u.c.

Kopš 2000. gada Rolands Kronlaks ir JVLMA mācībspēks (kopš 2015. gada – docents, kopš 2016. gada – asociētais profesors). Ir Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs, mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" mākslinieciskais vadītājs. Saņēmis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbank balvu Gada labākajam mācībspēkam (2015).

Lolita Fūrmane, papildinājusi Mārīte Dombrovska © LMIC, 2010