LMIC radio

Sergejs Osokins

(30.08.1960 )

klavieres

Pianists Sergejs Osokins aktīvi koncertē un pasniedz meistarklases Latvijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā, Zviedrijā, Baltkrievijā, kā arī Dānijā. 

Viņš ir muzicējis gan ar Latvijas profesionālajiem orķestriem – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās Operas orķestri, gan ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestri un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas orķestri, sadarbojoties ar diriģentiem Imantu Resni, Atvaru Lakstīgalu, Andri Vecumnieku, Modestu Pitrenu u.c. Daudzkārt piedalījies Liepājas pianisma zvaigžņu festivālā.

Sergeja Osokina repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir Baha, Bēthovena, Šūmaņa, Skrjabina un Alfrēda Šnitkes mūzika. Par Johannesa Brāmsa Otrā klavierkoncerta atskaņojumu pianists 2004. gadā ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Pēdējās sezonās kopā ar dēliem – pianistiem Andreju un Georgiju Osokiniem - Sergejs Osokins ir uzstājies koncertos “Trīs Osokini” gan Latvijas Nacionālajā operā un Dzintaru koncertzālē, gan Liepājā un Ventspilī. Un tā nav tikai trīs spožu solistu satikšanās uz vienas skatuves un vienā koncertā, bet arī satikšanās repertuārā, kas pieļauj trīs pianistu kopdarbu. Nereti aranžijas un pārlikumus šiem atskaņojumiem veido paši pianisti. 

Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs, mākslas zinātņu doktors. Gan Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, gan Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā viņš ir skolojis Latvijā un pasaulē pazīstamākos latviešu pianistus: Elīnu Bērtiņu, Andreju Osokinu, Vestardu Šimkus, Georgiju Osokinu, Aurēliju Šimkus, Katrīnu Gupalo, Artu Arnicāni, Rihardu Plešanovu un citus. Atceroties mācības pie tēva, Andrejs Osokins ir teicis: “Tēva pedagoģiskā metode ir ļoti saistīta ar audzēkņa prātu, ne tikai pirkstu tehnikas attīstību. Tēvs rosina un pieņem oriģinālu pieeju katram skaņdarbam. Viņš meklē, ko jaunu var saklausīt un atrast audzēknis, un ar viņu kopā itin kā atklāj skaņdarbu no jauna. Tāpēc pat mēs ar brāli veidojāmies ļoti atšķirīgi. Gan estētiskajā ziņā, gan repertuāra izvēlē un pieejā klavierspēlei.” 

Sergejs Osokins ir saņēmis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balvu “Gada mācībspēks”. Viņš ir Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris. Mācījies Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā pedagoģes Jutas Daugules klavieru klasē. Studējijs Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā, pabeidzot asistentūru un aspirantūru (profesores Ņinas Jemeļjanovas klavieru klase).

LMIC 2020