LMIC radio

Toms Ostrovskis

(1980 )

klavieres

Pianists Toms Ostrovskis apguvis klavierspēli pie pasniedzējas Anitas Pāžes un profesoriem Teofila Biķa, Jura Kalnciema un Ronana O`Horas, studējot gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), gan arī Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā (GSMD). Profesionālo meistarību cēlis meistarkursos Anglijā, Portugālē un Francijā pie tādiem pasniedzējiem kā Deivids Dubals, Džulians Mārtins, Kristofers Eltons, Sergejs Babajans, Džons O’Konors, Pols Luiss, u.c. 

Ieguvis Yamaha stipendijas JVLMA un GSMD (1999 un 2002), Gildholas Mūzikas un drāmas skolas stipendijas (2002.-2007.), III vietu Jāzepa Vītola starptautiskajā pianistu konkursā Rīgā, Latvijā (2002), Ivan Sutton Prize kameransambļa Bartok Players sastāvā Lielbritānijā (2003), Myra Hess Education Award Lielbritānijā (2003, 2004), English Speaking Union Menuhin / Banff stipendiāts, Lielbritānijā (2004), Jaques Samuel pianistu konkursa finālists Londonā, Lielbritānijā (2005), Yamaha – Kemble Music Scholarship Award Lielbritānijā (2005). 

Piedalījies 2000. un 2003. gada Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālos un muzicējis ar tādiem orķestriem kā Rīgas kamermūziķi, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri, Gildholas Simfonisko orķestri, Rumānijas Radio orķestri. Veicis ierakstus Latvijas Radio fondā un ABRSM kompānijā. Toms Ostrovskis aktīvi darbojas arī kamermūzikā – kopš 2010. gada ir izpildītājmākslinieku platformas Amber Coast Artists mākslinieks. Ar šo kolektīvu sniedzis koncertus Latvijā, Zviedrijā, kā arī Polijā, festivāla „Varšavas rudens 2013” ietvaros.

No 2007. gada ir JVLMA Klavieru katedras docētājs. Sniedzis klavierspēles meistarklases Itālijā, Igaunijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā un citviet. No 2007. gada ir "Inovatīvās konservatorijas" (ICON) biedrs un sadarbībā ar Eiropas augstskolu docētājiem īsteno darbu pie jauniem zināšanu apmaiņas, instrumentu spēles metodikas un studentu pašanalīzes modeļiem. No 1998. gada ir Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas biedrs (no 2010. gada - valdes loceklis), ar priekšnesumiem un lekcijām pārstāvējis asociāciju Eiropas Klavieru skolotāju asociācijas konferencēs Kiprā, Norvēģijā, Austrijā, Lielbritānijā, Portugālē, un citās valstīs.