Iļģi
Grupa "Iļģi" spēlē jau no astoņdesmito gadu sākuma un ilgus gadus tā ir atpazīstamākā etniskās mūzikas grupa Latvijā. Sākotnēji "Iļģi" izveidojušies kā folkloras kopa Iļģuciema kultūras namā. Laikā, kad Latvijā tikko bija sācies otrais folkloras vilnis, mūzikas spēlēšana bija cieši saistīta ar tautiskuma izpausmēm, interesi par mītiem, etnogrāfiju, senvēsturi. Kā jau pirmie savā jomā, viņi paši ne tikai darināja tautastērpus un instrumentus, bet arī uzmeklēja teicējus un mācījās no viņiem dziesmas. Misijas apziņa folkloras popularizēšanā jau no pirmssākumiem mijusies ar vēlmi muzicēt radoši, tāpēc grupas diskogrāfijā dzirdam plašu noskaņu un stilu spektru, kam Ilga Reizniece devusi nosaukumu postfolklora. Vijolei, koklēm un dūdām ar laiku pievienojās ģitāra, bungas un basģitāra, ļaujot mūziķiem veidot gan dzirdrāku, gan drosmīgāku skanējumu.
Balvu par Latvijas Mūzikas ierakstu gada labāko mūsdienu tautas mūzikas albumu "Iļģi" saņēmuši sešas reizes. 2006. gadā albums "Ne uz vienu dienu" sasniedza otro vietu World Music Charts Europe, savukārt 2012. gadā "Tur saulīte pērties gāja" sasniedza ceturto vietu.
Grupa "Iļģi" 37 gadu pastāvēšanas laikā koncertējuši Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā un Ķīnā, kā arī daudzos pasaules mūzikas festivālos, piemēram, Rainforest World Music Festival, Trad-It, Posthof, Etnoplaneta, Rudolstadt, Suklegos, Viljandi, Chicago, Madison, Lotus un Globalquerque.
Lauma Bērza © LMIC, 2018