LMIC radio

Muosys

Grupas „Muosys” muzikālie iedīgļi veidojās jau 2016. gadā, bet aktīvu koncertdarbība sākās 2020. gada pavasarī – koncertprogrammā „Zynu, zynu tāva sātu” Latgales vēstniecībā GORS.
Grupas „Muosys” sastāvā ir trīs māsas - profesionālas mūziķes, kuras līdzās akadēmiskajai mūzikas izglītībai aktīvi pārmantojušas un pētījušas latviešu tautas mūziku. Dažādi lauka pētījumi Latgalē un citur ir ļāvuši padziļināti skatīt un arīdzan jaunradīt latviešu kultūrvidē nedzirdētus aranžējumus un kompozīcijas. Tās lielākoties ir veidojusi etnomuzikoloģe, grupas „Muosys” vijolniece Liene Brence. Savu muzikālo redzējumu viņa ir tvērusi dabas ainās, savas dzimtas spēcīgajās saknēs, kā arī baroka un skandināvu tradicionālās mūzikas intonācijās.
Tā kā grupas „Muosys” mūzika ir daudzveidīga, tā arī uzrunā skatuviskās tautas dejas profesionāļus. Kā piemēru var minēt horeogrāfa Ilmāra Dreļa sadarbību ar „Muosom”.   
Koncertos grupas mūziķes savu radošumu izpauž spēlējot vairākus mūzikas instrumentus, tādejādi veidojot interesantu un saistošu muzikālo materiālu.

Grupas „Muosys” sastāvā muzicē :
Marta Igaune -balss, mandolīna, ģitāra, perkusijas ;
Laima Maslova - balss, flauta, blokflauta, perkusijas, melodika;
Liene Brence - balss, vijole, kokle, ģitāra, mandolīna.