LMIC radio

Tautumeitas

Jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu.

“Tautumeitas” ir etnomūzikas meiteņu grupa no Latvijas, kuras sastāvā ir sešas dziedātājas: Asnate, Aurēlija, Laura L, Ilona, Laura V un Gabriēla. Meitenes izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem bītiem un skaņām, veidojot maģisku un jaunu latvisko skanējumu. Meitenes ir radošas arī savā vizuālajā tēlā – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs patiesībā ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs. 

 Vairākas grupas dalībnieces ir studējušas etnomuzikoloģiju, tādēļ meiteņu radītajā mūzikā jūtama dažādu valstu tautas mūzikas ietekme. 

Grupas debijas albums ar nosaukumu "Tautumeitas" ieguva Latvijas mūzikas ierakstu balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Gada tautas/pasaules mūzikas albums 2018", bet albums "Dziesmas no Aulejas" ieguva balvu kā labākais "Tautas/Pasaules mūzikas albums 2020". 2022. gada februārī Latvijas Radio 2 rīkotajā Muzikālās bankas dziesmu konkursā "Gada vērtīgākā dziesma 2021" sadarbībā ar mūzikas grupu "Prāta Vētra" tapusī dziesma "Tur, kur Dieva kamanas slīd" ieguva titulu "Gada vērtīgākā dziesma 2021". Grupa ir arī četrkārtīgi ieguvusi Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks". "Tautumeitas" ir sadarbojušās ar populāro latviešu mūzikas producentu Reini Sējānu un zviedru komponistu un mūzikas producentu Povelu Olsonu. Grupa uzstājas ne tikai Latvijā, bet ir koncertējusi arī tādās valstīs kā Ķīna, Japāna, Krievija, Šveice, Vācija un Polija. 2022. gada pavasarī grupai iznācis jaunākais albums ar nosaukumu “Skrejceļš”, kurš vasaras izskaņā tika izdziedāts plašākai auditorijai lielkoncertā Skultes ostā.

 Asnate Rancāne – balss, vijole 

Aurēlija Rancāne – balss, bungas 

Laura Līcīte – balss, vijole 

Ilona Dzērve – balss, akordeons, ermoņikas 

Laura Vārpiņa – balss, perkusijas 

Gabriēla Zvaigznīte - balss 

Nelli Bubujanca – bungas 

Staņislavs Judins – kontrabass 

Kaspars Vizulis – ģitāra 

Elvis Lintiņš – klavieres, perkusijas 

Lauma Bērza © LMIC, 2018/2022