LMIC radio

Ivars Arutyunyan

(23.03.1991 )

Ivars Arutjunjans ir latviešu džeza un improvizētās mūzikas bundzinieks.

Muzikālās gaitas uzsācis jau 2 gadu vecumā, dziedot zēnu ansamblī, vēlāk apguvis klavierspēli un sitamos instrumentus. Ivars pabeidzis Rīgas Doma kora skolas džeza klasi un Kopenhāgenas Ritma Konservatoriju, kā arī pilnveidojies Berlīnē, un Parīzē. 

Ivars ir guvis starptautisku pieredzi un atzinību, spēlējot ar tādiem leģendāriem džeza mūziķiem kā Greg Osby, Seamus Blake, Jerry Bergonzi, Logan Richardson, Carsten Dahl, Tomas Franck, Jesse van Ruller, Harmen Fraanje, Carl Winther un daudziem citiem. Viņš darbojas arī citos mūzikas žanros ar orķestriem, koriem, teātriem un deju grupām. Starp Ivara koncertvalstīm ir Ķīna, Tanzānija, Anglija, Vācija, Francija, Dānija, Norvēģija, Dānija, Polija, Čehija, Ukraina, Lihtenšteina, Austrija, Grieķija, Spānija, Šveice, Holande, Beļģija, ASV un Baltijas valstis. 

Ivars ir arī tādu prestižo konkursu kā Jazz Hoeilaart, Getxo Jazz un Almeria Jazz laureāts, Yamaha Drumday 2011 stipendiāts, saņēmis arī Kopenhāgenas Ritmiskās Konservatorijas stipendiju.

Ar grupu Čudars • Auziņš • Arutyunyan ieguvis Gada mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofons” par labāko 2019. gada džeza albumu, kā arī ar Matīsa Čudara Trio saņēmis Lielo Mūzikas Balvu nominācijā ‘’Gada koncerts 2022’’. 

(c) Ivars Arutyunyan, 2023
foto (c) Maija Moira Mazanova