LMIC radio

Kaspars Ādamsons

(21.02.1985 )

diriģents

Kaspars Ādamsons ir Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla” un Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs, veic Limbažu koru apriņķa virsdiriģenta pienākumus, kā arī pasniedz diriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas studiju programmā.

Viņš atzīst, ka korim "Sōla" viņa sirdī ir īpaša vieta – bezgala liela, stipra un dziļa, jo vairāk nekā piecpadsmit sezonas jau aizvadītas kopā. Tomēr pēdējos gados viņu īpaši iepriecinot arvien biežāk saņemtie aicinājumi sadarboties ar orķestriem. 

Kopš 2018. gada Kaspars vada Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri. Viņš ir diriģējis arī Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, “Sinfonietta Rīga”, orķestri "Rīga". 

Viņš darbojies arī kā galvenā diriģenta asistents Latvijas Nacionālās Operas un baleta iestudējumos "Rienci. Triumfs un sakāve", "Trīs tikšanās" un "Manona Lesko". Diriģējis Ērika Ešenvalda operu "Iemūrētie", Igora Stravinska "Izvirtības hroniku" un Jāņa Lūsēna "Putnu operu".

Kaspars Ādamsons tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2014 kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" un saņēma publikas simpātijas balvu. Togad viņš bija debitēja pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults, festivālā “Latvijas Jaunās mūzikas dienas” atskaņojot Georga Pelēča, Indras Rišes un Pētera Butāna jaundarbus. Kopā ar LNSO Kaspars Ādamsons ir atskaņojis arī Platona Buravicka un Pētera Vaska mūziku.

2010. gada jūlijā Mežaparka estrādē Kaspars Ādamsons pirmo reizi diriģēja  X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopkori. Savukārt 2013. un 2018. gadā viņš diriģēja Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma koncertos. 

Viņš saņēmis labākā diriģenta balvas koru konkursos Latvijā, Itālijā, Čehijā, Polijā u.c..

Diriģējis arī Igaunijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Noršepingas simfonisko orķestri, Jēvles simfonisko orķestri, Umeo simfonisko orķestri, Dālarnas kamerorķestri, Gotlandes un Linčepingas pūtēju orķestrus, Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas simfonisko orķestri un kamerorķestri.

Kaspars Ādamsons ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu kordiriģēšanā (Andra Veismaņa klase). Papildinājies  pie senās mūzikas speciālista Ērika van Nevela Lēvenas Mūzikas augstskolā Beļģijā. 2011. gadā absolvējis Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju, iegūstot maģistra grādu orķestra diriģēšanā (prof. Pauls Megi), savukārt 2012. gada vasarā pabeidzis studijas Karaliskajā Stokholmas Mūzikas augstskolā, papildinot orķestra diriģēšanas prasmes pie profesora Daniela Hārdinga.

​LMIC 2020 ​