LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

22. novembrī notiks laikmetīgās kamermūzikas interpretu konkurss “Skat(!)logs”

21. novembris, 2019

22. novembrī notiks laikmetīgās kamermūzikas konkurss “Skat(!)logs”, kas aicina mūzikas vidusskolu audzēkņus iestudēt mūsdienu mūzikas skaņdarbus, kas tapuši pēdējo 50 gadu laikā. Konkursu organizē NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola, kuras telpās tas norisināsies, sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Konkursa idejas autore, komponiste un pedagoģe Evija Skuķe atklāj: “Baha laikabiedri nesaprata viņa mūziku. Bēthovena mūzika laikabiedriem šķita pārāk vulgāra. Vāgneru laikabiedri uzskatīja par traku. 20. gadsimta mūziku arī mūsdienu cilvēki uzskata par pilnīgi nesaprotamu. Bet tieši jaunajiem mūziķiem ir iespēja to mainīt un pierādīt, ka mūsdienu cilvēks var saprast mūsdienu mūziku! Ceru, ka konkurss "Skat(!)logs" kļūs par vietu, kur jauniešiem izpaust savu redzējumu un idejas, kā arī gūt jaunus domubiedrus!”

Konkurss norisināsies divās kategorijās – A (solo vai solo ar pavadījumu) un B (kameransamblis). Laureātiem un Grand prix ieguvējiem tiks dota iespēja uzstāties JVLMA mūsdienu mūzikas festivālā “deciBels” 2020. gada pavasarī, kā arī sadarboties ar kādu no jaunajiem komponistiem jaundarba tapšanā un tā ieskaņošanā skaņu ierakstu studijā JVLMA. Konkursa žūrijas priekšsēdētājs ir komponists, Latvijas komponistu savienības vadītājs un JVLMA festivāla “deciBels” mākslinieciskais vadītājs Rolands Kronlaks. Kopā ar viņu jauno mūziķu uzstāšanos vērtēs LR3 “Klasika” programmu vadītāja Signe Lagzdiņa, Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistare, JVLMA asociētā profesore Ilona Meija, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistara vietnieks, klavieru kvarteta Quadra altists Pēteris Trasuns un akordeonists, JVLMA docents Jurijs Rižovs.